Lotnisko Pyrzowice: Samolot miał usterkę, musiał lądować!

i

Autor: www.pixabay.com Lotnisko Pyrzowice: Samolot miał usterkę, musiał lądować!

Testy na Covid-19 od ręki na lotnisku w Modlinie! Wyniki w dwóch językach. Ile to kosztuje?

2021-03-16 12:10

Koronawirus w Polsce i testy na Covid-19. Dobre wieści dla podróżujących samolotem z portu lotniczego Warszawa/Modlin: już od 19 marca bezpośrednio na lotnisku będzie można wykonać testy diagnostyczne w kierunku COVID-19. Nowy punkt diagnostyczny Centrum Medycznego Damiana otwarty będzie 24 godziny na dobę, oferując podróżnym dwa rodzaje testów – antygenowe i RT-PCR, których wyniki wydawane są w języku polskim i angielskim.

  • Pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa/Modlin mogą w nim wykonać dwa rodzaje testów: antygenowy oraz RT-PCR

  • Na wynik testu antygenowego oczekuje się ok. 15 minut, a przypadku RT-PCR odbiór wyniku jest możliwy najwcześniej po 6 godzinach.

  • Nie ma konieczności dokonywania zapisów na badanie. Punkt będzie czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

  • Koszt wykonania szybkiego testu antygenowego wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność wyłącznie kartą. 

Testy na koronawirusa w Biedronce! Czy można je jeszcze kupić?

Szybkie testy na koronawirusa na lotnisku

Pandemia COVID-19 zmieniła wiele aspektów naszego życia, w tym również kwestie dotyczące podróżowania samolotami. Jeżeli zamierzamy skorzystać z tej formy transportu w większości przypadków musimy posiadać aktualne wyniki testów w kierunku koronawirusa. Dotyczy to zarówno podróży służbowych jak i zbliżającego się okresu świątecznego, majówki oraz sezonu wakacyjno-urlopowego. Dlatego, z myślą o wszystkich podróżujących, uruchomiono Punkt Testów na COVID-19 na Lotnisku Warszawa/Modlin.

Sonda
Czy pandemia koronawirusa ograniczyła Twoje podróże?

- Decyzję o współpracy z lotniskiem Warszawa/Modlin podjęliśmy w oparciu o rosnące zapotrzebowanie pacjentów na szybki dostęp do wykonania testu tuż przed wylotem. Wciąż wiele osób podróżuje, zarówno w celach zawodowych, jak i rodzinnych czy wypoczynkowych, a wtedy aktualny, negatywny wynik badania jest niezbędny. Aby oszczędzić pasażerom stresu związanego z koniecznością wykonania testu oraz uzyskania zaświadczenia o jego negatywnym wyniku, uruchomiliśmy punkt zlokalizowany na lotnisku, w którym szybko i wygodnie mogą oni wykonać test w kierunku koronawirusa. To rozwiązanie, które pozwoli tym samym oszczędzić czas, którego często brakuje podczas przygotowań do podróży - komentuje Dominika Korczak, Dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej.

Express Biedrzyckiej - Hanna Gill-Piątek: Epidemia zarządza rządem, a nie rząd epidemią

Ile kosztuje test na Covid-19?

Punkt wymazowy jest zlokalizowany na parkingu znajdującym się przed terminalem lotniska. Pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa/Modlin mogą w nim wykonać dwa rodzaje testów: antygenowy oraz RT-PCR (w zależności od wymogów wynikających z kierunku podróży). W przypadku testu antygenowego na wynik oczekuje się ok. 15 minut. Natomiast jeżeli pasażer decyduje się na wykonanie testu RT-PCR powinien pojawić się odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku jest możliwy najwcześniej po 6 godzinach. Nie ma konieczności dokonywania zapisów na badanie. Koszt wykonania szybkiego testu antygenowego wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą. Punkt będzie czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

- Bezpieczeństwo zawsze było priorytetem branży lotniczej. Dziś, gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa zapewnienie pasażerom dostępu do szybkich testów jest niezbędne, by rynek lotniczy się odbudował. Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Damiana nasi pasażerowie mogą wykonać testy na COVID-19 bezpośrednio przed odlotem, już na terenie lotniska - podkreśla Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki