CD Projekt

i

Autor: materiały prasowe CD Projekt

Nowy urlop

Urlop menstruacyjny w CD Projekt Red. Od kwietnia dodatkowy dzień wolny w miesiącu

2023-03-31 9:33

Słynna polska firma CD Projekt Red wprowadza urlop menstruacyjny. Już od kwietnia producent „Wiedźmina" i "Cyberpunka" zapewni jeden dzień wolny od pracy w miesiącu w przypadku bolesnej miesiączki. Dodatkowy dzień urlopu będzie w 100 proc. płatny - podaje wyborcza.biz.

Urlop menstruacyjny w CD Projekt Red

Agnieszka Szamałek-Michalska, odpowiadająca za kwestie równości i różnorodności w CD Projekt Red wyjaśnia  w rozmowie z portalem wyborcza.biz, że urlop menstruacyjny będzie do wykorzystania przez każdą osobę menstruującą zatrudnioną w CD Projekt RED od kwietnia 2023 roku.

- Każda osoba, która doświadcza dolegliwości związanych z bolesną menstruacją, może wziąć jeden dodatkowy dzień wolny w miesiącu. Jest to urlop pełnopłatny, który można wykorzystać w całości lub w wymiarze kilku godzin - w zależności od indywidualnych potrzeb. Natomiast niewykorzystane dni wolne nie kumulują się i nie przechodzą na kolejny miesiąc, nie ma też ekwiwalentu za niewykorzystane dni - informuje Agnieszka Szamałek-Michalska z CD Projektu.

W CD Projekt Red 29 proc. zatrudnionych osób to kobiety. Urlop miesiączkowy dla kobiet wprowadzono już w ubiegłym roku w GOG - spółce córce CD Projekt Red.

O wprowadzeniu dodatkowego dnia wolnego dla kobiet firma poinformowała również na Twitterze.

- Z dumą oferujemy pracownikom urlop menstruacyjny! Członkowie zespołu mogą teraz skupić się na swoim komforcie i zdrowiu, biorąc wolne w przypadku bólu miesiączkowego. Chodzi o integrację i tworzenie wspierającego miejsca pracy - informuje na Twitterze polski gigant na rynku gier komputerowych.

Sonda
Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony urlop menstruacyjny dla kobiet?
Tańczące z Prmocjami 30.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze