bank millenium.

i

Autor: Piotr Wygoda

Uwaga na fałszywe maile z Banku Millennium

2020-11-05 14:16

Oszuści nie próżnują! Po raz kolejny podszywają się pod instytucje finansowe, żeby wyłudzić pieniądze. Tym razem narażeni są klienci Banku Millenium, których instytucja ostrzega przed fałszywi e-mailami.

Cyberprzestępcy nieustannie próbują nowych metod, by naciągnąć klientów banków, telefonii komórkowej czy dostawców internetu. Ich metody i sposób działania do złudzenia przypominają korespondencję z tymi instytucjami, jednak bądźmy czujni. Banki NIGDY nie wysyłają żadnych linków za pośrednictwem wiadomości e-mail czy SMS!

Oszustwo na koronawirusa. Zatrzymano podejrzanych

Tym razem hakerzy próbują wyłudzić pieniądze od klientów Millenium. „Otrzymaliśmy sygnały o fałszywych e-mailach, w których oszuści podszywają się pod Bank Millennium i informują o premii lojalnościowej, dostępnej po kliknięciu w link” - napisał bank w oświadczeniu i przestrzegł, że jest to próba kradzieży.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail

Pamiętaj, by uniknąć wyłudzenia on-line, stosuj się do tych kilku zasad:

  • nie klikaj w linki w wiadomościach e-mail czy SMS, zwłaszcza jeśli nie masz pewności, kto jest nadawcą lub gdzie zostaniesz przekierowany
  • nie ściągaj nieznanych aplikacji, dostępnych po kliknięciu w link
  • nie ściągaj załączników do maili, jeśli nie wiesz, kto je przesłał lub forma wiadomości wzbudza Twoje wątpliwości
  • do aplikacji mobilnej banku loguj się wyłącznie na stronie Banku, a przed logowaniem sprawdź, czy połączenie jest szyfrowane (zamknięta kłódka w pasku z adresem)
  • podczas logowania nie podawaj więcej niż 2 wskazane znaki numeru PESEL lub dokumentu!
  • w trakcie logowania nigdy nie podawaj danych karty płatniczej
Najnowsze