Kryzys energetyczny

W tych składach można kupić węgiel. Adresy składów z węglem. Aktualna lista

2022-10-13 22:40

Węgiel można kupić poprzez Sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla sklepu PGG. Obecnie aktywnych jest już 90 składów, we wszystkich województwach. W założeniach sieć PGG ma liczyć 100 składów w całej Polsce. Sprawdźcie aktualną listę składów węgla PGG.

Gdzie kupić węgiel? Autoryzowane składy węgla PGG

Kwalifikowani Dostawcy Węgla, czyli KDW, to nowy model dystrybucji węgla, wprowadzony przez PGG. Pozwala na zakup węgla od dostawców, z którymi PGG S.A. podpisała umowy. - Jest to nowy model dystrybucji węgla, którego celem jest także zapewnienie naszym klientom stabilności i przejrzystości ceny oraz jakości kupionego towaru. Każdy z KDW ma określony limit na odbiór węgla, tak by nie doszło do zjawiska tzw. magazynowania węgla w składach KDW - tłumaczy PGG. Jak zaznacza spółka, ze względu na te zasady może dojść do sytuacji, w której KDW jest już niedostępny, bo w danym miesiącu wykorzystał swój limit wynikający z umowy. Jak tłumaczy PGG, zamówienie należy zrealizować do końca dnia. To oznacza, że klient ma czas do godziny 23:59 na wybór sposobu dostawy i odbioru węgla.

Lista kwalifikowanych dostawców węgla PGG

W tym systemie KDW stanowią pośredników, którzy dostarczają węgiel do regionalnego składu, a samą transakcję obsługuje sklep PGG. W chwili obecnej działa 90 składów z zapowiadanych 100. W poniższej galerii możecie znaleźć ich lokalizację, z podziałem na województwa.

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk
Sonda
Czy palenie drewnem jest dobrą alternatywą dla węgla?

"Coś okropnego, do czego doprowadzili". Warszawscy emeryci przeklinają rządy PiS.

Posłuchaj, jak komentują apele minister Moskwy o oszczędzanie energii!

Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.
Najnowsze