składy węgla

i

Autor: Gettyimages Składy węgla świecą pustkami. Czy powstanie nowa sieć sprzedawców węgla PGG?

Węgiel dla seniorów

Ekstra oferta węgla dla emerytów i potrzebujących! PGG uruchamia sprzedaż węgla

2022-10-21 8:12

Węgiel dla emerytów. Polska Grupa Górnicza wraz z samorządami zainicjowała specjalną akcję dla mieszkańców woj. śląskiego. Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, w tym osoby niepełnosprawne, w podeszłym wieku, chore i objęte pomocą społeczną, będą mogły kupić węgiel tonę węgla opałowego za pośrednictwem gminy, poza sprzedażą w internecie.

Węgiel dla emerytów i potrzebujących

PGG będący największym krajowym producentem węgla, podpisał list intencyjny ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów (ŚZGiP), który skupia ponad 150 samorządów z woj. śląskiego. Do akcji zostaną zaangażowane poszczególne samorządy.

Dzięki współpracy z PGG planujemy zabezpieczyć potrzeby grzewcze wąskiej grupy mieszkańców z woj. śląskiego, która z uwagi na szczególnie trudne położenie życiowe takiego wsparcia potrzebuje. Mówimy o osobach, które nie są w stanie samodzielnie dokonać zakupu poprzez sklep internetowy - 

W drugiej połowie października rozpocznie się pilotaż trwający do końca roku. W tej formule do odbiorców może trafić nawet 10 tys. ton węgla opałowego, głównie wysokiej jakości, o dobrych parametrach grzewczych.

Pieniądze to nie wszystko. Tomasz Gontarz

Problemy z zakupem węgla przez stronę PGG

Jak zauważają samorządowcy, kupno węgla przez stronę internetową PGG jest problemem dla osób starszych, czy niekorzystających z internetu. Ponadto nie jest łatwo "przebić się" przez kolejkę zainteresowanych, dziennie portal PGG odwiedza ok. 140 tys. klientów, a w tygodniu sprzedawanych jest ok. 50 tys. ton węgla opałowego.

- Mamy świadomość, że aby korzystać z e-sklepu potrzebny jest dostęp do internetu, komputera. Chcemy, by potrzebujący mieszkańcy naszych miast - osoby z niepełnosprawnościami, starsze i samotne, nie zostały bez opału na zimę. Nasza spółka wychodzi naprzeciw ich potrzebom - powiedział Tomasz Rogala, prezes PGG.

Gminy będą wskazywać konkretne osoby, które będą mogły kupić węgiel poza sprzedażą internetową. Ponadto PGG sprawdzi, czy dana osoba nie kupiła już węgla przez internet. Wsparcie ma być kierowane do osób samotnych objętych stałą pomocą społeczną, w tym chorych lub z niepełnosprawnościami, które bez pomocy nie są w stanie zapewnić sobie dostępu do opału. Odbiór będzie wyznaczony w punkcie sprzedaży drobnicowej kopalń PGG - odbiorem zajmą się przedsiębiorstwa wskazywane przez gminy lub Grupę.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?

Mimo rewaloryzacji emerytur seniorom i tak SPADNIE DOCHÓD REALNY?

Posłuchaj wyjaśnień ekonomisty w podcaście Express Biedrzyckiej.

Listen to "Emerytom na pewno będzie spadał dochód realny - ekonomista Bogusław Grabowski. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze