Koronawirus w Polsce

i

Autor: pixabay.com Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem

UWAGA! Nowe OBOSTRZENIA w Polsce! Zasady noszenia maseczek, wesel i restauracji. Koronawirus

2020-09-29 15:17

Wesele w czasie koronawirusa mogą przyprawić parę młodą o ból głowy. Zamiast hucznych wesel, które Polacy uwielbiają, w tym roku trzeba się liczyć z dużo skromniejszymi uroczystościami. Teraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia. Na weselach będzie jeszcze mniej gości, a jeżeli zdecydujemy się na zabawę w lokalu gastronomicznym, musimy pamiętać, że skończy się bardzo wcześnie. Zobacz nowe zasady organizowania wesel.

Nowe zasady związane z weselami w Polsce przedstawił minister zdrowia Adam Niedzielski. Obostrzenia są związane z pandemią koronawirusa w Polsce.W strefie zielonej maksymalna liczba gości na weselu zostanie zmniejszona ze 150 do 100 osób. W żółtej strefie będzie mogło się bawić maksymalnie 75 gości, a w strefie czerwonej para młoda będzie musiała ograniczyć się do 50 weselników.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Ile zarobisz za 8 godzin pracy w Polsce? Nowa pensja minimalna 2021

Dodatkowo rozszerzony zostaje także obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu. Od teraz nie tylko będzie on obowiązywał w czerwonej strefie, ale i w żółtej. Dodatkowo w czerwonej strefie lokale gastronomiczne nie mogą być czynne dłużej niż do godziny 22. Oznacza to, że jeżeli w takim miejscu będziemy chcieli zorganizować wesele, to zabawa będzie krótsza.

ZOBACZ TAKŻE: Odciski palców w dowodzie osobistym w przyszłym roku. Czy trzeba go wymienić?

NIE UWIERZYSZ! Nowa waloryzacja rent i emerytur! Emeryci dostaną więcej pieniędzy

Łuaksz Szumowski wyszedł z domu. Co z koronawirusem?
Najnowsze