Wiedźmin na smartfonach? CD Projekt inwestuje

2018-08-21 11:35
Wiedźmin
Autor: CD Projekt

Polski producent gier komputerowych wchodzi na rynek aplikacji mobilnych. Taki wniosek można wyciągnąć po ostatniej transakcji, w której CDP nabył większościowy pakiet akcji w spółce Spokko. Czy to oznacza, że niedługo zobaczymy Wiedźmina na ekranach smartfonów i tabletów?

Spokko to warszawskie studio deweloperskie, zajmujące się tworzeniem gier na urządzenia mobilne. Od sierpnia staje się częścią Grupy Kapitałowej CD Projekt. Według deklaracji przejętego zespołu, Spokko zachowa niezależność, można jednak przypuszczać, że dla CDP to okazja to przeniesienia swoich najważniejszych marek na mniejsze ekrany. Firma zaznaczyła zresztą, że udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanych tytułów.

- Zachowując niezależność, z dostępem do zaplecza twórczego i biznesowego grupy, będziemy tworzyć wyjątkowe, ambitne, wysokiej jakości tytuły dla graczy z całego świata – czytamy w komunikacie.

Adam Kiciński, prezes Grupy CD Projekt podzielił się interesującą informacją, że to twórcy Spokko zgłosiło się do twórców "Wiedźmina" z pomysłem na ekspansję jednej z marek na komórki. O którą grę dokładnie chodzi, jeszcze nie poinformowano.

- Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania Grupy CD Projekt – powiedział Kiciński.

Maciej Weiss i Rafał Staszewski ze Spokko wyjaśnili tylko, że chociaż do tej pory zajmowali się prostszymi projektami, gra tworzona pod skrzydłami CDP ma bć rozbudowana i ambitna. Jeżeli nie możecie doczekać się oficjalnych zapowiedzi, to sprawdzić nad czym pracują programiści... możecie samemu. Trwa właśnie rekrutacja do tego tajemniczego projektu.

Warto pamiętać, że świat Sapkowskiego już kilka razy gościł na telefonach. Po raz pierwszy doszło do tego jeszcze w erze monochromatycznych ekranów i komórek wielkości cegieł. W 2001 roku, przy okazji premiery niesławnego filmu, na ówczesne sprzęty trafiła tekstowa gra SMS-owa. W 2015 Geralt wrócił do kieszeni graczy w "The Witcher Battle Arena".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze