Daniel Obajtek

i

Autor: Srebrna Catering/Facebook, Artservice

Wielki gest Daniela Obajtka. Udostępnił uchodźcom pałac

2022-02-26 13:15

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek aktywnie reaguje na obecną sytuację polityczną. Wczoraj zrywał umowy z stacjami, które zajmują się spekulantami, a teraz zadeklarował pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zapowiedział, że udostępni im hotel Petrochemia i Pałac w Srebrnej. Zapewni również zakwaterowanie i wyżywienie matkom z dziećmi oraz całym rodzinom.

Daniel Obajtek udostępnia swój pałac uchodźcom z Ukrainy

- Musimy być solidarni. Dlatego podjąłem decyzję o udostępnieniu hotelu Petrochemia i pałacu w Srebrnej uchodźcom z Ukrainy. Zapewnimy zakwaterowanie i wyżywienie matkom z dziećmi i całym rodzinom. Jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi instytucjami, aby pomoc ruszyła jak najszybciej - napisał na swoim twitterowym koncie Daniel Obajtek.

Z początku w pałacu miało powstać Muzeum Żołnierzy AK-Lagierników oraz centrum rehabilitacyjno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. W 2020 roku Daniel Obajtek zmienił swoje plany i pozwolił na użytek fundacji Handicap Zakopane. Prezes Orlenu planował, aby posiadłość służyła do celów rehabilitacyjno-terapeutyczno-sportowych dla osób z niepełnosprawnościami, w tym zespołem Tourette'a.

Specjalny pociąg do transportu rannych z Ukrainy
Sonda
Udostępniłbyś swoje mieszkanie uchodźcom z Ukrainy?

Pomoc Skarbu Państwa dla Ukrainy

Ostatecznie pałac zgodnie z zapowiedziami Daniela Obajtka posłuży jako schronienie dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. To kolejna forma pomocy ze strony spółek związanych ze Skarbem Państwa, po tym jak PKP Intercity udostępniło darmowe przejazdy Ukraińcom.

Jeszcze w piątek (25 lutego) minister aktywów państwowych Jacek Sasin zaapelował do spółek państwowych, aby udzieliły pomocy obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze