Wielki plan mieszkaniowy Morawieckiego. Chce budować, jak Gierek

2018-02-07 11:14 Oprac. GC
Konferencja premiera Mateusza MorawieckiegoKonferencja premiera Mateusza Morawieckiego
Autor: Jan Bielecki Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

W ciągu najbliższych 20 miesięcy w ramach Mieszkania plus rozpoczęta zostanie budowa 10 tys. lokali – taka decyzja zapadła podczas drugiego posiedzenia Rady Mieszkalnictwa. Jej przewodniczący, premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że program jest dla wszystkich, którzy ze względu na swoją trudną sytuację materialną nie mogli zakupić mieszkania na rynku.

Podczas drugiego posiedzenia Rady Mieszkalnictwa omówiono m.in. kwestie związane z rewitalizacją zdegradowanych obszarów miejskich, wprowadzeniem standardów technicznych i mieszkaniowych. Rada uzgodniła, że podjęte zostaną także prace legislacyjne, pozwalające usunąć bariery inwestycyjne.

Sprawdź także: Przełom w sprawie Mieszkania Plus. Premier utworzył Radę Mieszkalnictwa

Program Mieszkanie Plus jest dla wszystkich, którzy pragną posiadać własne mieszkanie, którzy ze względu na swoją trudną sytuację materialną nie mogli zakupić go na rynku – powiedział  Prezes Rady Ministrów podczas wtorkowego posiedzenia Rady Mieszkalnictwa w KPRM.

Według szefa rządu „dotychczasowe rządowe programy mieszkaniowe, takie jak Rodzina na Swoim, czy Mieszkanie dla Młodych trafiały do ludzi lepiej sytuowanych". Premier dodał, że „program Mieszkanie Plus przeznaczony jest dla wszystkich Polaków, którzy będą mogli wynająć mieszkanie z dojściem do własności lub tylko je wynająć". Jego zdaniem jest to kompleksowe rozwiązanie, które przyczyni się do podniesienia poziomu życia wielu rodzin i osób samotnych.

Czytaj też: Morawiecki jako premier przyspieszy realizację programu Mieszkanie Plus?

Przypomnijmy, że Rada Mieszkalnictwa została powołana przez premiera 30 stycznia 2018 r. w celu zwiększenia dostępności mieszkań na rynku. Poza Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim, zasiadają w niej: minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, oraz prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak. Członkiem Rady i koordynatorem jej pracy jest prezes BGK Nieruchomości S.A. Mirosław Barszcz.

Zobacz również: KZN ma już ponad tysiąc nieruchomości pod Mieszkanie plus

 

Źródło: KPRM

Najnowsze