Ciech TriTour

i

Autor: Materiały prasowe Ciech TriTour

Wielki powrót triathlonowego święta CIECH TRI TOUR. Rusza 10. edycja JBL Triathlon Sieraków

2022-05-17 3:50

W ostatni weekend maja rozpoczynamy coroczną serię zawodów triathlonowych z cyklu CIECH TRI TOUR. Do startu jubileuszowej 10. edycji JBL Triathlon Sieraków zostało już tylko 10 dni, a zaledwie półtora miesiąca później startuje JBL Triathlon Poznań. Do tej pory na obie imprezy zapisało się łącznie prawie 3 200 śmiałków. Wielkie odliczanie czas zacząć!

Jubileuszowa 10. edycja JBL Triathlon Sieraków

Obie trasy, choć zupełnie inne, stwarzają niepowtarzalny klimat. Trasa sierakowska słynie z niezwykle okazałej i przyjemnej dla oka przyrody, zapewniając wiele wrażeń sportowych na legendarnym podjeździe rowerowym i podbiegu przy wyjściu z wody. Z kolei trasa poznańska przebiega w znacznej części przez centrum dużego miasta nad słynnym Jeziorem Maltańskim. Zmagania na obu imprezach triathlonowych odbędą się na trzech różnych dystansach. Na 1/2 dystansu, który składa się z przepłynięcia 1 900 m, przejechania rowerem 90 km i przebiegnięcia 21,1 km, na 1/4 dystansu (pływanie 950 m, rower 45 km, bieg 10,55 km) i 1/8 (pływanie: 475 m, rower: 22,5 km, bieg: 5,275 km). Na dystansie 1/2 i 1/4 w Sierakowie wystartują także sztafety. Poznańskie zmagania drużynową odbędą się na dystansach 1/2, 1/4 oraz 1/8.

Na obu imprezach swoich sił będą mogli spróbować również najmłodsi. W ramach startów PHO3NIX KIDS dzieci, zależnie od wieku, będą mogły wystartować na trasach o dopasowanym stopniu trudności. W Sierakowie zmierzą się w biegu na 100 metrów oraz duathlonie. W stolicy Wielkopolski odbędą się starty w tych samych konkurencjach oraz dodatkowo w prawdziwym triathlonie, składającym się ze wszystkich trzech dyscyplin.

Enea Triathlon Pod Dachem. Tak rywalizowali zawodnicy w Bydgoszczy

W tym roku głównym sponsorem zawodów po raz kolejny jest marka JBL, która ściśle związana jest ze sportem. W ciągu ostatnich 75 lat istnienia JBL stał się ikoną innowacji audio dzięki swojej wyjątkowej i owocnej współpracy z artystami, producentami i inżynierami dźwięku. W ten sposób tworzone są wyjątkowe wrażenia odsłuchu dla konsumentów na całym świecie. Dzięki liczbie patentów, nagród i kultowych wdrożeń, JBL pozostaje siłą innowacji wszędzie tam, gdzie liczy się dźwięk. Marka angażuje się też w liczne imprezy sportowe. JBL nagłośnił między innymi olimpiady w Pekinie w 2008 i w Londynie w 2012 oraz stadiony na Euro 2012 w Polsce. W ofercie marki dostępne są między innymi słuchawki sportowe, które wyróżnia nie tylko doskonałe brzmienie, ale także rozwiązania opracowane specjalnie dla sportowców.

Sonda
Interesujesz się triathlonem?

Organizatorzy JBL Triathlon Sieraków oraz JBL Triathlon Poznań zadbali o to, by zawody były wspaniałą atrakcją nie tylko dla sportowców, ale również kibiców. W trakcie obu weekendów będzie można zrelaksować się w strefie gastronomicznej pełnej food trucków, oferujących dania ze wszystkich stron świata. Pasjonaci sportu będą mogli przyjrzeć się ofercie sprzedawców w trakcie targów sprzętu sportowego, a wszystkim kibicom stale towarzyszyć będzie muzyka z głośników JBL. Zdecydowanie największą atrakcją będą natomiast sobotnie koncerty w Sierakowie – specjalnie dla uczestników imprezy zagrają zespoły: „Audiofeels” i „Raz Dwa Trzy”. Wszystko wskazuje na to, że podczas obu imprez każdy znajdzie coś dla siebie!

JBL Triathlon Sieraków odbędzie się w dniach 27-29 maja, a JBL Triathlon Poznań w terminie 15-17 lipca. Zapisy dorosłych na imprezę poznańską trwają do 31 maja, a swoje pociechyna obie imprezy zapisywać można aż do dnia startu lub wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc pod adresem: https://sts-live.pl/tritour.

Najnowsze