Elektrownia gazowa

i

Autor: Getty Images Budowa elektrowni gazowej w istotny sposób wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne Polski

Wielka roszada w Tauronie. Niezapowiedziana decyzja prezesa. Będzie wstrząs na giełdzie?

2021-07-03 8:13

"Paweł Strączyński zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki Tauron Polska Energia z dniem 21 lipca tego roku", poinformowała spółka Tauron Polska Energia S.A. w komunikacie giełdowym. "2 lipca 2021 r. emitent otrzymał rezygnację Pana Pawła Strączyńskiego z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Emitenta ze skutkiem na koniec dnia 21 lipca 2021 r.", wyjaśnia komunikat. Dlaczego Strączyński zrezygnował?

Tauron. Zmiana prezesa. Odchodzi Strączyński

Decyzja prezesa jest tym bardziej zaskakująca, że swoją funkcję pełnił zaledwie od 1 kwietnia tego roku. Od lutego 2020 r. do końca marca 2021 r. Paweł Strączyński pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. Finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna. W okresie od listopada 2018 r. do lutego 2020 r. był wiceprezesem zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. (spółka z grupy PGE Energia Ciepła S.A.).

Od kwietnia 2018 r. do stycznia 2019 r. sprawował funkcję wiceprezesa zarządu ZOWER Sp. z o.o. (spółka z grupy PGE Energia Ciepła S.A.). Od lutego 2017 r. do kwietnia 2018 r. był członkiem zarządu PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A., a w okresie od maja 2016 r. do września 2017 r. piastował funkcję członka zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju.

>>>NIE WJEDZIE TU RUSKI WĘGIEL! Górnicy blokują tory do elektrowni TAURONU

Niestety. Nie są znane kulisy stojące za odwołaniem prezesa Tauronu Pawła Strączyńskiego. Jak na tę nagłą decyzję zareaguje giełda? Na odpowiedź trzeba poczekać do poniedziałku. 

Tauron. O co idzie walka? Co miał pod sobą Strączyński? 

Grupa Tauron jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, zatrudniającym około 26 tysięcy pracowników. Dostarcza około 52 TWh energii elektrycznej rocznie do ponad 5,6 milionów klientów końcowych.

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Tauron z nowym prezesem! Jest nim były wiceprezes PGE

>Kraków: W hali Tauron Arena powstanie masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19

>Szef Orlenu Daniel Obajtek sprzedaje dom z basenem. Cena posiadłości powala z nóg

dr Anna Materska-Sosnowska: Obajtek to klasyczny przypadek Dyzmy [Super Raport]
Najnowsze