Emerycie, tyle zyskasz na reformach podatkowych

i

Autor: SE Wielkie zmiany w podatku PIT. Od 1 lipca wyższe emerytury i pensje. Sprawdź wyliczenia [TABELE]

Wielkie zmiany w podatku PIT. Zmiany w Polskim Ładzie - od 1 lipca wyższe emerytury i pensje. Sprawdź wyliczenia [TABELE]

Rewolucja w podatkach i zmiana wynagrodzeń od lipca. Sejm przegłosował większość poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, co m.in. oznacza obniżkę PIT z 17 do 12 proc. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta. Niższy PIT oznacza zarówno wyższe pensje, jak i wyższe emerytury. Jakie jeszcze są zmiany w podatkach i nowelizacje w Polskim Ładzie?

Poldki Ład. Niższe podatki - wyższe pensje i emerytury

To bardzo dobra wiadomość dla niemal wszystkich płatników podatków PIT. Będą one znacznie niższe. Stawka PIT spadnie z 17 proc. do 12 proc. Kwota wolna od podatku pozostanie na poziomie 30 tys. zł, a drugi próg podatkowy na poziomie 120 tys. zł. Dla niektórych przedsiębiorców wprowadzone zostanie odliczenie części składki zdrowotnej od podstawy opodatkowania. Takie zasady wprowadza najnowszy projekt ustawy dotyczący podatków. Skorzystać na tym ma większość Polaków.

Zmiany w podatkach. Niższy PIT - zyskasz nawet 2500 zł rocznie

Osoba, która zarabia 4000 zł bądź otrzymuje w takiej wysokości emeryturę zyska rocznie dodatkowo 421 zł. W dobie rozpędzonej do granic możliwości inflacji, to bardzo dobra wiadomość, szczególnie dl emerytów. Choć zlikwidowana zostaje ulga dla klasy średniej, to osoby, dla których rozliczenie z tzw. ulgą dla klasy średniej okaże się bardziej opłacalne niż rozliczenie według nowego mechanizmu, otrzymają z urzędu skarbowego zwrot różnicy między podatkiem należnym a podatkiem z zastosowaniem tej ulgi.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Zmiany w Polskim Ładzie oczekują na podpis prezydenta Dudy

Teoretycznie przepisy obniżające podatek PIT mają wejść w życie od 1 lipca 2022 roku. Ustawa przeszła już przez Sejm i Senat. Ostatnie słowo, a raczej ruch piórem, należy do prezydenta Andrzeja Dudy. By przepisy weszły w życie zgodnie z planem, czyli 1 lipca, prezydent musi jak najszybciej podpisać ustawę. Miejmy nadzieję, że prezydent Andrzej Duda zdąży podpisać ustawę obniżającą podatek PIT przed 1 lipca.

Sonda
Czy podatki dla przedsiębiorców w Polsce są za wysokie?

Czy te zmiany w podatkach od lipca mogą być lekarstwem na rosnące zadłużenie Polaków? O tym jak rosną długi Polaków posłuchaj w PODCAŚCIE "Super TEMAT".

Listen to "Polacy zadłużają się na potęgę. Prawie 2,5 miliona osób jest winnych już ponad 45 miliardów zł." on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze