stetoskop laptop

i

Autor: www.wallpaperflare.com

Wizyta lekarska bez wychodzenia z domu? Wejdź na Internetowe Konto Pacjenta!

2020-10-20 12:14

Ministerstwo Zdrowia zachęca do pobrania bezpłatnej aplikacji, dzięki której pacjent może szybko i bezpiecznie sprawdzić informacje o zdrowiu: swoim, swoich dzieci lub osoby, która go do tego upoważniła. Korzystając z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) wiele spraw związanych ze zdrowiem pacjenci mogą załatwić wygodnie i bezpiecznie, bez wychodzenia z domu.

Dzięki IKP możemy załatwić mnóstwo spraw, jak np. odebranie e-recepty oraz e-skierowania, lub sprawdzić dawkowanie przepisanego leku, wybrać lekarza, pielęgniarkę lub położną podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Ponadto możemy złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa

Na Internetowym Koncie Pacjenta dowiemy się również, czy pacjent jest na kwarantannie lub izolacji domowej. Informacje można pobrać w postaci podpisanego dokumentu i np. przekazać pracodawcy. To kolejne z rozwiązań e-zdrowia, które ma na celu ułatwić funkcjonowanie w czasie pandemii.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Stadion Narodowy zamienią w szpital. Ile łóżek i respiratorów? Sprawdź szczegóły

– Wiemy, jak bardzo obciążeni są lekarze i służby medyczne, więc wdrażamy rozwiązania, które pomagają im oraz pacjentom w czasie pandemii. Teraz pacjent sam sprawdzi, bez czekania na dodatkowe powiadomienie, jaki jest wynik jego testu na koronawirusa oraz czy został skierowany na kwarantannę lub izolację domową - mówi Agnieszka Kister, dyrektor Centrum e-Zdrowia. Wkrótce w aplikacji ma również pojawić się możliwość wskazania przez chorych na koronawirusa, osoby z którymi miało się kontakt.

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

Na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) należy się logować poprzez stronę pacjent.gov.pl. Znajdują się tam również informacje – gdzie i na jakich zasadach można wykonać test na koronawirusa oraz zasady kwarantanny lub izolacji domowej.

Najnowsze