Netflix odpiera ataki widzów: „Nie skasowaliśmy serialu, który odniósł sukces”

i

Autor: Pixabay Netflix odpiera ataki widzów: „Nie skasowaliśmy serialu, który odniósł sukces”

Usługi

Wraca temat współdzielenia konta Netflix. Będzie dopłata za kolejne osoby

2023-04-20 9:46

Jak informuje portal dobreprogramy.pl, właściciele kont Netfliksa będą mogli zdecydować się dopłacić do abonamentu stosunkowo niewielką kwotę, by później legalnie udostępnić konto innej osobie spoza gospodarstwa domowego. Skorzystają na tym na przykład rodziny, które będą mogły "zrzucić się" na abonament i od tego momentu legalnie wykorzystywać jeden pakiet w kilku domach. Platforma od lat próbuje walczyć z nielegalnym współdzieleniem kont.

Ile wyniesie dodatkowa opłata?

Jak czytamy, po uruchomionych kilka miesięcy temu testach w wybranych krajach, gdzie konto Netfliksa można było udostępnić osobom spoza domu za niewielką opłatą, w drugim kwartale 2023 roku funkcja ta zostanie "szeroko udostępniona" na kolejnych rynkach, w tym w USA i innych krajach - wynika z udostępnionego listu do akcjonariuszy.

Portal informuje, że na tę chwilę firma nie precyzuje kwot, jakie pozwalałyby rozszerzać grono użytkowników jednego abonamentu. Za granicą podczas testów były to niecałe 3 dolary za jedną dodatkową osobę, czyli przy dzisiejszym kursie niecałe 13 złotych.

"Możliwe jednak, że wysokość opłat w Netfliksie będzie w inny sposób dostosowana do realiów danego rynku, toteż przeliczanie w ten sposób jest tylko wstępną wskazówką. Warto przypomnieć, że wcześniej Netflix przygotował już w aplikacji działającą od pewnego czasu opcję przenoszenia profili, która pomoże wydzielić profil dla dodatkowych użytkowników abonamentu"-czytamy na portalu.

Pieniądze to nie wszystko Rafał Dutkiewicz
Sonda
Czy cena abonamentu za serwis streamingowy Netflix w Polsce jest odpowiednia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze