Otwarcie dyskoteki odbędzie się 26 listopada

i

Autor: Unsplash, CC by 2.0, pixabay.com Otwarcie dyskoteki odbędzie się 26 listopada

Wracają nocne dyskoteki i koncerty bez dystansu społecznego! To sposób na przetrwanie

2021-04-12 12:38

Służby medyczne Katalonii wyraziły zgodę na próbne nocne imprezy rozrywkowe bez przestrzegania dystansu społecznego w mieście Sitges koło Barcelony. Jak podano w poniedziałek, ma to służyć testowaniu możliwości przywrócenia koncertów i dyskotek.

Zgodnie z zatwierdzonym planem w najbliższych tygodniach w katalońskim mieście odbędzie się pięć wydarzeń rozrywkowych z udziałem ponad 400 osób. Jak poinformowała Katalońska Federacja Placówek Rozrywkowych (Fecalon), testowany projekt jest pierwszym w Europie i służy wznowieniu nocnych zabaw w okresie pandemii Covid-19. Według władz organizacji Fecalon takie próby są konieczne, aby zakończyć z długoterminowym utrzymywaniem obostrzeń sanitarnych w hiszpańskich lokalach rozrywki, które “nie wytrzymają kolejnej fali koronawirusa”.

Zgodnie z założeniami pilotażowego projektu w każdym z pięciu lokali rozrywkowych odbędą się koncerty lub dyskoteki, w czasie których nie będzie konieczne zachowanie dystansu społecznego. Zasady udziału w wydarzeniach będą identyczne, jak w przypadku zorganizowanego 27 marca w hali barcelońskiego Pałacu Sant Jordi koncertu grupy Love of Lesbian, w którym wzięło udział 5 tys. osób. Poza udziałem w badaniach antygenowych uczestnicy imprezy musieli przed wejściem na koncert zmierzyć też temperaturę ciała oraz założyć maski ochronne.

SPRAWDŹ: Emerytura honorowa. Kto może liczyć nawet na 4,5 tys zł?

Sonda
Czy uważasz, że próbne imprezy to dobry pomysł?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze