Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Kryzys energetyczny w Polsce

Wsparcie dla firm energochłonnych. Rząd przygotowuje pakiet pomocowy

2022-08-25 20:47

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd pracuje nad pakietem pomocowym dla firm energochłonnych. Dodał, że będą to dopłaty z budżetu państwa.

Rosnące ceny energii w Polsce. Rząd przygotowuje pakiet pomocowy

"Mamy cały sektor energochłonnych firm i dla tych firm energochłonnych przygotowaliśmy również specjalny pakiet dopłat ze strony państwa, ze strony budżetu państwa po to, żeby złagodzić skutki wysokich cen energii" - powiedział szef rządu.

Jak wyjaśnił Morawiecki, pakiet pomocowy jest przygotowywany z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą i wiceminister rozwoju i technologii Olgą Semeniuk.

Premier przypomniał, że obecnie, z powodu wysokich cen gazu, takie firmy jak Azoty, czy Anwil, wstrzymały produkcję nawozów.

Kongres 590 - Wojciech Dąbrowski, prezes PGE | Pieniądze To Nie Wszystko Extra

Firmy wstrzymały produkcję nawozów

"Sytuacja drogich, bardzo wysokich cen energii, to jest poważny problem dla tych, zwłaszcza firm, które bardzo mocno zależą od cen energii, jak na przykład Azoty czy Anwil, czyli te firmy które produkują nawozy. One wręcz teraz wstrzymały" - stwierdził.

Morawiecki wskazał, że to wstrzymanie dostaw gazu przez Putina doprowadziło do wzrostu cen gazu , co przełożyło się na bardzo wysokie ceny tych produktów, do których wyprodukowania gaz jest bardzo potrzebny.

Sonda
Czy Polacy wyjdą na ulice protestować przeciwko rosnącym cenom energii?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze