Lampa naftowa

i

Autor: Shutterstock Lampa naftowa

Używają je Holendrzy

Wysokie ceny gazu zmuszają do ogrzewania domów lampami naftowymi!

2022-09-15 10:55

Ceny gazu mocno poszybowały w górę. Jak informuje portal NU, w związku z tym mieszkańcy Holandii postanowili poszukać alternatywnych źródeł ogrzewania. Zamierzają korzystać z turystycznych lamp naftowych. Posłużą one nie tylko w celu ogrzania pomieszczenia, a także jego oświetlenia.

Lampy naftowe jako alternatywa dla drogiego gazu 

Jako że ceny gazu mocno wzrosły, Holendrzy znaleźli sposób, by za niższy koszt ogrzać swoje mieszkania. Zauważono, że w Niderlandach znacząco wzrósł popyt na lampy naftowe, pisze portal NU. Lampy naftowe wykorzystywane są podczas podróży kamperami, ale obecnie stanowią także alternatywę dla gazu, by ogrzać swoje cztery ściany. 

Jak powiedział portalowi portalspozywczy.pl rzecznik Obelink, rośnie zainteresowanie piecykami na naftę. Z powodu wysokich cen za gaz, coraz częściej powraca się do korzeni, do tradycyjnych źródeł ogrzewania. 

Forum w Karpaczu 2022: Marcin Chludziński

Cena za gaz blisko historycznego rekordu

W Holandii kontrakty terminowe na gaz skoczyły o aż 35 proc. do ok. 270 euro za MWh. Przyczyną jest rosyjski Gazprom, oceniają eksperci a obecna cena jest blisko historycznego rekordu. 

Rosja nieustannie stara się manipulować i szantażować Europę poprzez zmiany stawek za gaz. Obecne ceny biją rekordy, więc mieszkańcy m.in. Holandii szukają innych źródeł ogrzewania. 

Sonda
Czy wolisz drożyznę niż rosyjski gaz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze