Zakaz lotów będzie przedłużony. Padła konkretna data. Czy samoloty wystartują na Boże Narodzenie?

2020-11-20 13:37

Padnemia koronawirusa trwa. Niestety, sytuacja epidemiczna na świecie cały czas jest dramatyczna. Tymczasem Rada Ministrów ma przedłużyć zakaz lotów. Z projektu rozporządzenia wynika, będzie on obowiązywał do 8 grudnia. Ale nie jest wykluczone, że zostanie przedłużony...

Koronawirus niszczy wszystko. Pandemia nie hamuje. Sytuacja na świecie jest bardzo zła. Wpływa to na ruch lotniczy. Wiele państw zawiesza połączenia międzynarodowe. Ograniczenia w tym zakresie obowiązują też w Polsce. Jak się okazuje, do 8 grudnia ma być przedłużony zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zakaz ten obowiązuje do wtorku 24 listopada. Niestety, decyzja o przedłużeniu tego stanu zapewne nie zapada po raz ostatni. Jeśli sytuacja epidemiczna nie będzie się poprawiać, to nie wiadomo, czy w tym roku międzynarodowy ruch lotniczy w pełni ruszy przed Bożym Narodzeniem.

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów pojawiła się informacja, że aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (...) utraci moc z końcem dnia 24 listopada 2020 r. Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie. Rozporządzenie ma obowiązywać do końca dnia 8 grudnia 2020 r.

Wyłączone z tego są państwa Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz – w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki – stanów Illinois i Nowy Jork. (PAP)

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze