Zakaz wychodzenia z domu. Czy można zrobić zakupy?

2020-03-25 12:05 WSB
Koronawirus w Polsce. Jak bezpiecznie zrobić zakupy w sklepie?
Autor: pixabay.com Koronawirus w Polsce. Jak bezpiecznie zrobić zakupy w sklepie?

Od 25 marca 2020 z powodu pandemii koronawirusa w Polsce obowiązuje zakaz opuszczania domów. Rząd zdecydował się na zaostrzenie kwarantanny i drastyczne rozwiązania ograniczające możliwość wzajemnych kontaktów oraz przemieszczania się. Jak więc zrobić zakupy? Które sklepy są otwarte? Sprawdź!

Koronawirus w Polsce sprawił, że od 25 marca 2020 roku wyjść z domu można jedynie do pracy (jeśli nie można jej wykonywać zdalnie), na spacer z psem czy zakupy. Problem jest tylko taki, że nie wszystkie sklepy są otwarte, a i nasze przemieszczanie się jest ograniczone. Na radosne zakupy ze znajomymi nie mamy co liczyć. Przemieszczanie się jest możliwe jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to jednak nie dotyczy rodzin.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zasiłek opiekuńczy wydłużony. Komu przysługuje? Jak złożyć wniosek?

Gdzie jednak zrobić zakupy? Czy każdy sklep będzie otwarty? Co z galeriami handlowymi? Sprzedaż może odbywać się jedynie, jeżeli jego przedmiotem są: produkty spożywcze, artykuły toaletowe i środki czystości, leki i wyroby farmaceutyczne, artykuły remontowo-budowlane, prasa, artykuły dla zwierząt, kosmetyki (z wyjątkiem produktów przeznaczonych do perfumowania lub upiększania) i paliwa.

ZOBACZ KONIECZNIE: Handlują mimo koronawirusa. Są „Apteką dla domu”

- Dodatkowo w galeriach handlowych mogą być świadczone usługi medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne, ale tylko w zakresie dowozu, bez usług „na wynos” w samej galerii - informuje Ministerstwo Rozwoju.

Koronawirus - Leki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze