pieniadze dolar usa banknoty

i

Autor: shutterstock pieniadze dolar usa banknoty

Załamanie złotego. Rekordowo drogi dolar

2022-07-08 11:39

Dolar amerykański jest najdroższy od 30 lat. Amerykańska waluta z dnia na dzień rośnie w siłę. W piątek 8 lipca 2022 trzeba za dolara amerykańskiego zapłacić 4,76 zł. Co sprawia, że tak zachowuje się ta waluta? Niestety, europejskiej walucie nie służy wojna na Ukrainie i będący konsekwencją konfliktu kryzys energetyczny w Europie. Wszystko wskazuje na to, że dolar amerykański cały czas będzie się umacniał.

Kursy walut. Dolar amerykański - ile kosztuje?

Dolar amerykański jest najdroższy od 30 lat. Amerykańska waluta rośnie w siłę. W piątek 8 lipca 2022 trzeba za dolara amerykańskiego zapłacić już 4,76 zł. Co sprawia, że tak zachowuje się ta waluta? Okazuje się, że im większe i bardziej zasadne są obawy o gospodarcze kłopoty w Europie i jej energetyczne bezpieczeństwo, tym chętniej inwestorzy koncentrują się na dolarze amerykańskim, a nie na europejskiej walucie.

Jakie są kursy innych walut? Kursy walut w piątkowy poranek (8 lipca 2022) wyglądają następująco. Dolar amerykański kosztuje 4.70 zł. Za jedno euro zapłacimy 4.78 zł. Za funta szterlinga musimy zapłacić 5.62 zł. A ile kosztuje frank szwajcarski? Po nagłym wzroście waluta ta zatrzymała się na poziomie 4.84 zł. A jak w piątkowy poranek 8 lipca 2022 wyglądają kursy wschodnich walut? Rubel rosyjski kosztuje 0,07 zł, natomiast hrywna ukraińska kosztuje 0,15 zł. Natomiast za koronę czeską trzeba zapłacić 0,19 zł, a za koronę szwedzką 0,44 zł. 

Dolarowe ciekawostki

Dolar amerykański (oficjalna nazwa – United States dollar, międzynarodowy skrót – USD) – oficjalna waluta Stanów Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Marianów Północnych, Palau, Wysp Marshalla, Panamy, Ekwadoru (od 2000), Salwadoru (od 2001), Timoru Wschodniego, Zimbabwe (od 2009), Turks i Caicos, Bonaire, Saby i Sint Eustatius od 2011 roku. Jeden dolar amerykański dzieli się na sto centów amerykańskich. Zapisuje się go za pomocą symbolu $. Papier, na którym są drukowane amerykańskie banknoty, składa się z około 75% bawełny, około 25% lnu oraz kilku ściśle tajnych składników.

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak
Sonda
Czy inwestujesz poprzez waluty?
Najnowsze