Lidl

i

Autor: Shutterstock Lidl

Zamach bombowy w Lidlu?! Trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala

2021-02-18 9:13

Trzy osoby zostały ranne w środę po południu na skutek wybuchu w budynku administracyjnym sieci Lidl w miejscowości Neckarsulm na południowym zachodzie Niemiec; eksplodował materiał wybuchowy umieszczony w liście - podał lokalny portal Stimme.de.

Według portalu dwie osoby odniosły lekkie obrażenia, a jedna ciężkie; wszystkie trafiły do szpitala. Na miejscu pracuje policja i służby ratownicze; skierowano tam helikopter ratunkowy. Budynek, w którym pracuje ponad 100 osób, został ewakuowany. Sprawą zajmują się także policjanci z wydziału kryminalnego.

Jak przekazała agencja dpa, do eksplozji doszło ok. godz. 14:50, a miejsce zdarzenia znajduje się w strefie przemysłowej. Rzecznik policji nie potwierdził, że do zdarzenia doszło w budynku Lidla.

Mega promocje LIDL. Masło za darmo, ser żółty za złotówkę i HIT świeże ryby [ZDJĘCIA]

Gigantyczny pożar Lidla. Płomienie na 5 metrów

Spółka nie skomentowała na razie wydarzeń w Neckarsulm. Stimme.de przypomina, że we wtorek do eksplozji doszło w firmie produkującej napoje w miejscowości Eppelheim, oddalonej od Neckarsulm o ok. 45 km. Nie jest jasne, czy oba zdarzenia są ze sobą powiązane. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze