Złożono 2,5 miliona wniosków o 500 plus

2017-11-06 11:18
Bartosz Marczuk
Autor: Piotr Bławicki Bartosz Marczuk

Aż 2 mln 556 tys nowych wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus wpłynęło do końca października. Pozytywnie rozpatrzono 2 mln 186 tys. z nich.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczy na to, że świadczenie 500 plus podniesie dzietność w Polsce. 1 października rozpoczął się nowy okres świadczeniowy. "Gminy dobrze sobie poradziły z wydawaniem decyzji. To było kluczowe, aby rodziny miały ciągłość w wypłacie świadczenia" - mówił Bartosz Marczuk, wiceminister pracy i rodziny. Najwięcej wniosków od ubiegających się o świadczenie wpłynęło w sierpniu.

Sprawdź koniecznie: Co nowego w świadczeniach rodzinnych 500 plus

Wiceminister Marczuk powiedział o tym, że za niewątpliwy efekt wypłacania świadczenia rodzinnego 500 plus uznać należy wzrost liczby urodzeń. I to wbrew wcześniejszym prognozom, które mówiły o tym, że dzietność w Polsce będzie spadać. Zdaniem Bartosza Marczuka na decyzję o posiadaniu dziecka wpływa dobra sytuacja na rynku pracy i działania rządu.

- Trwa nabór do programu "Maluch plus", który ma upowszechnić opiekę nad dziećmi - mówił wiceminister rodziny i podkreślał, że do trendu dbania o rodzinę a tym samym o demografię dołączają do rządu pracodawcy, organizacje pozarządowe i samorządy.

Zobacz także: 500 plus zastąpi 1000 plus? Morawiecki: Jeśli coś się zmieni, to tylko na dobre

Czytaj również: 500 plus: Polacy musieli oddać prawie 17 mln zł wyłudzonych pieniędzy

Sprawdź też: Szokujący efekt 500 plus. Grozi ubóstwem w rodzinach bez... 500 plus


źródło: businessinsider.com.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze