Marvipol

i

Autor: Shutterstock; Materiały prasowe/marvipol.pl Marvipol

Miliarder kpi z Polaków?

Znany polski miliarder krytykuje Polaków na pracy zdalnej! Zamiast pracować, remontują, ćwiczą i zajmują się ogrodem

2023-02-22 9:30

Mariusz Książek, założyciel grupy Marvipol, w wywiadzie udzielonym magazynowi "Forbes" krytykuje wprost pracę zdalną. Książek uważa, że jest to przywilej, z którego mogą korzystać głównie informatycy, a to tylko dlatego, że takiego typu rozwiązanie ma ich skłonić do pracy dla polskich firm. Portal money.pl cytuje fragmenty wywiadu udzielonego przez biznesmena.

Praca zdalna to przywilej?

Według money.pl, przedsiębiorca przywołuje przykład menadżerów, którzy mieli się mu zwierzać, że "mieszkają ileś tam lat w jakimś miejscu i trzy lata nie byli na ogrodzie, a teraz mogą sobie kopać, chodzić po nim, spotkania online odbywać. To wykorzystywanie sytuacji i dawanie z siebie jak najmniej". Książek w rozmowie mówi też, jak jego zdaniem wygląda praca zdalna w polskich warunkach.

Jak cytuje money.pl towarzystwo się rozpierzchło na prawo i lewo: były fitnessy, remonty, pielęgnacje ogrodów - mówi biznesmen.

"Badania na temat tego, że Polacy wolą się zwolnić, niż wrócić do biur zdaniem, są, według inwestora, formą nacisku pracownika na pracodawcę. Mariuszowi Książkowi nie podoba się też idea krótszego tygodnia pracy. To są trendy światowe, przed którymi nie uciekniemy i które też są elementem konkurencyjności pracodawców. Osobiście nie jestem jednak ich zwolennikiem, sam w soboty, niedziele itp. pracuję –pisze money.pl

Kolejnym problemem, z którym spotykają się polscy pracodawcy, jest zdaniem przedsiębiorcy "roszczeniowość" pracowników.  Polski przedsiębiorca w wywiadzie udzielonym magazynowi "Forbes" krytykuje wprost pracę zdalną. Książek uważa, że jest to przywilej, z którego mogą korzystać głównie informatycy, a to tylko dlatego, że takiego typu rozwiązanie ma ich skłonić do pracy dla polskich firm.  

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Sonda
Praca zdalna - jesteś za czy przeciw?

Czterodniowy tydzień pracy bliżej niż sądzono?

Posłuchaj rozmowy i poznaj argumenty pomysłodawców!

Listen on Spreaker.
Najnowsze