Galeria handlowa

i

Autor: Pixabay Kiedy otwarcie galerii w warmińsko-mazurskim?

Handel

Znany sklep obuwniczy zwija się z galerii handlowych! W planach zamknięcie 400 lokali

2023-05-02 1:09

Sieć sklepów Foot Locker planuje zamknięcie aż 400 sklepów w związku ze zmianą strategii handlowej. Amerykańska sieć sprzedająca buty działa również w Polsce, w większości galerii handlowych znajdują się jej punkty. Jak jednak podaje CNN, w planach jest zamknięcie części z 3000 sklepów na świecie.

Foot Locker zamyka część sklepów stacjonarnych!

Sieć sklepów Foot Locker planuje do 2026 roku zamknąć 400 sklepów stacjonarnych. Redukcja związana z nową strategią ma rozpocząć się na rynku amerykańskim, ale planowane są również zamknięcia w innych krajach. Władze spółki podają, że zamykanie rozpocznie się od punktów w galeriach handlowych, bo te nie przynoszą wystarczających zysków.

CNN podaje, że sklepy które mają być zamknięte stanowią niemal 10 proc. całego wolumenu sprzedaży sieci Foot Locker. W czwartym kwartale 2022 roku sprzedaż miała spaść o 0,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku, a w 2023 roku może spaść nawet do 3,5-5,5 proc. 

Nowa strategia Foot Locker

Foot Locker planuje postawić na "sklepy ekstremalne" oraz celować w określony grupy klientów. Jedną z nich mają być klienci, dla których sneakersy są swego rodzaju hobby - sneaker maven. Kolejne docelowe grupy to sportowcy szukając butów o wysokiej wydajności, klienci stawiający na jakość i komfort butów oraz łowcy okazji.

Pieniądze to nie wszystko Marek Budzisz
Sonda
Często robisz zakupy w galeriach handlowych?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze