Carrefour

i

Autor: materiały prasowe Carrefour

Rynek pracy w Polsce

Carrefour planuje masowe zwolnienia w Polsce. Popularna sieć zamyka też część sklepów

2023-03-07 8:16

Popularna sieć sklepów zamyka trzy duże supermarkety w Posce. W związku z tym pracę straci około 160 pracowników. Ponadto zniknie także jedna z marek należących do spółki. O jakie sklepy chodzi?

Sieć Carrefour zamyka kilka sklepów w Polsce

"Działając na bardzo konkurencyjnym rynku handlowym w Polsce, konsekwentnie realizujemy plany strategiczne, aby wzmocnić pozycję naszej firmy i przyspieszyć jej transformację. Zgodnie ze strategią Carrefour 2026, koncentrujemy naszą działalność na rozwoju najlepszych formatów, co pozwoli nam skuteczniej odpowiadać na potrzeby klientów w trudnym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym. W konsekwencji podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszych sklepów specjalistycznych z alkoholem pod szyldami Galerii Alkoholi oraz będących naszą własnością sklepów Carrefour Express o takim profilu" - brzmi fragment komunikatu sieci opublikowany przez portal dlahandlu.pl.

Sieć zapowiada zwolnienia grupowe. Ile osób straci pracę?

Z powodu wygasających umów zamknięte zostaną 3 supermarkety sieci Carrefour. W związku z tym pracę straci około 160 pracowników. 

"W związku z tym dojdzie w naszej firmie do zmniejszenia zatrudnienia, gdyż nie będziemy w stanie zaoferować wszystkim naszym pracownikom z zamykanych sklepów pracy w innych lokalizacjach. Dlatego złożyliśmy w dniu 19 stycznia 2023 r. do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych, którymi objęte zostanie łącznie maksymalnie 165 osób. Poinformowaliśmy o tym również organizacje związkowe, jednak konsultacje z naszymi partnerami społecznymi nie przyniosły porozumienia. W związku z czym nasza firma ogłosiła regulamin zwolnienia grupowego. Dla zwalnianych pracowników przewiduje on, m.in. możliwość skorzystania z dodatkowych świadczeń pieniężnych i usługi tzw. outplacementu" - informuje sieć cytowana przez portal DlaHandlu.pl.

Carrefour w Polsce

Według raportu Grupy za 2022 rok, liczba sklepów sieci w Polsce to 928. Na koniec 2021 roku spółka Carrefour Polska prowadziła sprzedaż w 955 sklepach, co oznacza, że detaliście ubyło w sumie 27 placówek - przytacza DlaHandlu.

Sonda
Czy robisz zakupy w sklepie Carrefour?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Najnowsze