ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych

i

Autor: Adam Nocoń Zakład Ubezpieczeń Społecznych

ZUS wstrzymuje zatrudnienie. Pracy tam nie znajdziesz. Kto będzie wypłacał emerytury i renty?

2021-01-14 14:42

Informujemy, że do odwołania wstrzymane są wszystkie zewnętrzne procesy rekrutacyjne, z wyłączeniem kluczowych stanowisk zapewniających utrzymanie ciągłości działania Zakładu - podaje na stronie internetowej Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednocześnie publikuje sporo ogłoszeń o pracę. Kto zatem będzie rozliczał emerytury i renty?

ZUS nie rekrutuje pracowników spoza urzędu (z drobnymi wyjątkami). Jednocześnie na bieżąco główny płatnik emerytur i rent publikuje ogłoszenia o pracę. Zatem o co chodzi? - Informujemy, że do odwołania wstrzymane są wszystkie zewnętrzne procesy rekrutacyjne, z wyłączeniem kluczowych stanowisk zapewniających utrzymanie ciągłości działania Zakładu. O terminie wznowienia rekrutacji zewnętrznych poinformujemy w odrębnym komunikacie - czytamy na stronie urzędu. Podobny komunikat pojawił się na stronie ZUS już we wrześniu. Jednak nie oznacza to, że w ZUS nie potrzeba nowych pracowników. Wręcz przeciwnie. Cały czas pojawiają się nowe ogłoszenia. Od początku roku wywieszono aż 30 ogłoszeń o pracę. Oferty dotyczą zarówno centrali, jak i regionów. Kogo potrzeba w ZUS?  ZUS chętnie zatrudni lekarzy orzeczników, pracowników na stanowiska: do spraw orzecznictwa, do spraw serwisu, do spraw osób migrujących, do spraw opracowania decyzji i korespondencji, administratora baz danych i aplikacji. Niestety, w najbliższym czasie nie są to propozycje pracy dla osób spoza struktur ZUS. Co może być powodem wstrzymania rekrutacji zewnętrznej? Wszystko wskazuje na to, że to prewencyjne działania pandemiczne.

Wyższy wiek emerytalny przesądzony 67 lat dla kobiet i dla mężczyzn

Zatem pracownicy ZUS mają większą szansę na awans, bo w dobie pandemii szefostwo nie może szukać pracowników na zewnątrz.

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Przedsiębiorców zostawiono samych sobie
Sonda
Czy restauracje w Polsce powinny zostać otwarte?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze