Pracodawcy będą podnosić pensje w 2017 r.

i

Autor: Shutterstock

Najlepsi pracodawcy w Polsce 2017. Biznes TOP 100

2017-06-30 15:14

Znamy listę 100 najlepszych pracodawców w Polsce, którzy znaleźli się w rankingu Biznes TOP 100 Universum Global. Trzy najwyższe miejsca na podium przypadły w udziale spółkom: Google Poland, Microsoft oraz NBP Narodowemu Bankowi Polskiemu. Sprawdź, kto jeszcze znalazł się w gronie najatrakcyjniejszych pracodawców.

Wiele osób poszukujących pracy kieruje się renomą firmy. Według spółki Universum Global, która specjalizuje się w employer brandingu, przyszli pracownicy coraz większą wagę przywiązują do przyjaznego środowiska pracy. Na wybór pracodawcy w 71 proc. wpływa perspektywa wysokich zarobków w przyszłości. Kolejne 65 proc. ankietowanych zwraca uwagę na dobre perspektywy przyszłej kariery. O wyborze pracodawcy najczęściej decyduje możliwość zapewnienia tzw. work-life balance, czyli równowagi między pracą a życiem prywatnym. Niemały wpływ na wybór pracodawcy mają również dodatkowe bonusy oraz to, czy przedsiębiorca prowadzi etyczny biznes.

ZOBACZ: Najlepsi pracodawcy 2017 według LinkedIn

Spółka Universum przepadała 27,6 tys. studentów z 64 polskich uczelni, którzy kształcą się na 97 różnych kierunkach. Na podstawie ich opinii udało się wyłonić 100 najlepszych pracodawców w naszym kraju. W pierwszej dziesiątce znalazło się wiele polskich firm, m.in. z branży finansowej i lotniczej.

10 najatrakcyjniejszych pracodawców w Polsce według studentów:

1. Google Poland
2. Microsoft
3. NBP Narodowy Bank Polski
4. PKO Bank Polski
5. Polskie Linie Lotnicze LOT
6. Audi
7. Deloitte
8. TVN
9. IKEA
10. EY (Ernst & Young)

Najbardziej atrakcyjne okazały się branże: finansowa (42 proc. wskazań), księgowo-audytorska (23 proc.) i medialna (21 procent). Zaledwie 12 proc. studentów wyraziło zainteresowanie sektorami: rządowym i publicznym oraz rozrywkowym, 10 proc. – sektorem dóbr luksusowych, a 9 proc. – turystycznym. W segmencie motoryzacyjnym w rankingu zadebiutowały: Audi (10. miejsce), Volkswagen (28. miejsce) i Škoda (53. miejsce).

PATRZ: Bezpieczeństwo w pracy tymczasowej. Obowiązki pracodawcy

Co dziesiąty respondent po studiach chciałby założyć własną firmę, a blisko 70 proc. badanych nie ma ochoty pracować w dużych korporacjach, które zatrudniają co najmniej 500 osób. Oczekiwania ankietowanych pod względem zarobków na początek przekraczają minimalnie 3,9 tys. złotych.

Oprac. na podst. top100.universumglobal.com, kariera.forbes.pl, kariera.goldenline.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze