SuperBiz wiadomości EURO 2016: Sprawdź, jaki wynik meczu Polska: Ukraina typują politycy i ekonomiści

EURO 2016: Sprawdź, jaki wynik meczu Polska: Ukraina typują politycy i ekonomiści

21.06.2016, godz. 14:32
Ekonomiści różni
Andrzej Sadowski foto: SE/EAST NEWS

Dziś, o godzinie 18.00 większość z nas zasiądzie przed ekranami telewizorów, by kibicować polskiej drużynie. Zapytaliśmy ekonomistów i polityków o to, jaki wynik meczu Polska: Ukraina typują.

Władysław Kosiniak – Kamysz przewodniczący PSL
2:0 dla Polski. Bardzo ważny mecz przed nami. Typuję 2:0 dla nas, bo jesteśmy dużo lepsi, co udowodniliśmy w meczu z Niemcami. Mam nadzieję że przyjdzie skuteczność, której zabrakło w spotkaniu z niemiecka drużyną. Mam swojego ulubieńca w naszym zespole. Po meczu z Irlandia to Bartosz Kapustka. Mocno mu kibicuję, tym bardziej, że pochodzi z moich rodzinnych stron i mojego okręgu wyborczego. Spodziewam się prawdziwej uczty piłkarskiej dla nas wszystkich i radości z futbolu.

Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej
Typuję 3:1 dla naszych. Mam nadzieję, że trafnie. Na razie trafiłem w meczu 1:0 z Irlandią. Byłem pesymistą w starciu z Niemcami, ale teraz mocno wierzę, że wreszcie pokażemy, że umiemy strzelać gole. W sporcie drużynowym liczy się zespół to pokazują nasi chłopcy, pomimo, że jest to też zbiór indywidualności. Ale widać, że radzą sobie na każdej pozycji. Nie ukrywam, że po meczu z Niemcami bardzo wierzę w Pazdana, był rewelacyjny w obronie. Drugorzędną sprawą jest, kto strzeli gola. Ważne, żeby gole padły.

Michał Kamiński, poseł PO
2:0 dla Polski. Stawiam skromnie 2:0 dla nas, bo uważam, że jak są większe oczekiwania, to zwykle nam nie wychodzi. Ale stać nas na wrzucenie dwóch goli. Niezwykle cenię naszego trenera. Rolą trenera jest ustawienie taktyki i miejsca na boisku poszczególnych zawodników i Nawałka robi to świetnie

Marek Zuber, ekonomista
Remis 0:0. Nie jestem kibicem, a piłka nożna mnie nie interesuje. Jeśli jednak muszę wytypować wynik, to obstawiam bezbramkowy remis - 0:0

Zbigniew Pietraszkiewicz, szef Związku Banków Polskich
Dla Polaków 3:1. Wbrew pozorom, to może być najtrudniejszy mecz dla polskiej reprezentacji, ale wierzę w naszych. Myślę, że wygramy wysoko, obstawiam 3:1.

Paweł Kowal, polityk
2:0 dla nas. Polska jest w trendzie, ale Ukraina zagra mocno o honor, bo gra z Polską. Ci, którzy myślą, że ukraińscy piłkarze wyjdą na boisko z podniesionymi rękoma, bardzo się mylą.

Andrzej Sadowski , szef Centrum im. Adama Smitha
Typuję 2:1 dla Polski. Aż tak bardzo piłką nożną się nie interesuje, ale obawiam się, że może to być najcięższy dla nas mecz. Ukraińcy nie mają nic do stracenia graja o honor i mogą się mocno zmobilizować żeby z godnością pożegnać się z Euro.

Stefan Niesiołowski, poseł PO
2:1 dla naszej reprezentacji. Do tej pory udało mi się trafnie wytypować dwa wyniki - przewidziałem 1:0 z Irlandia i bezbramkowy remis z Niemcami. Wpadłem w szatańska dumę jak trafnie wytypuję trzeci wynik, uwierzę w swój proroczy dar. Bardzo kibicuję Kubie Błaszczykowskiemu. To jeden z naszych najlepszych zawodników.

Elżbieta Rafalska, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
2:1 dla Polaków. Kibicuję naszej drużynie, myślę, że dadzą radę. Może Ukraińcy wbiją nam jednego gola, bo nie mają już nic do stracenia, ale Polacy wygrają 2:1

Krystyna Pawłowicz – posłanka PiS
Wygra Polska. Polacy wygrają, bo są lepsi, wcześniej rozgonili Niemców. Podoba mi się cały zespół.

autor: Danuta Rawicka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: