SuperBiz wiadomości Google chce zagrozić pozycji iPhone’a. Planuje wypuścić własny smartfon

Google chce zagrozić pozycji iPhone’a. Planuje wypuścić własny smartfon

28.06.2016, godz. 15:31
Komisja Europejska może nałożyć karę na Google
Google foto: SHUTTERSTOCK

iPhone to prawdopodobnie najbardziej pożądany smartfon świata. Premiera żadnego innego urządzenia mobilnego nie jest tak oczekiwana, jak właśnie telefonu sygnowanego logo nadgryzionego jabłka. Wielu producentów sprzętu marzy o osiągnięciu takiej pozycji, jaką ma na rynku Apple, na razie jest ona jednak niezachwiana. Chce to zmienić Google. Firma zamierza już pod koniec roku wypuścić swój własny smartfon z segmentu premium – tak przynajmniej twierdzi „The Telegraph”, powołując się na informatorów.

Przecież Google już ma własny smartfon – powiedzą ci, którzy choć trochę interesują się rynkiem urządzeń mobilnych. Owszem, jest w tym sporo prawdy, ale nie do końca. Google wprawdzie wypuszcza urządzenia pod marką Nexus, ale zawsze są one produkowane w porozumieniu z którymś z dużych graczy – LG, Samsungiem, HTC czy Huawei. Nexusy są cenione przez użytkowników, jednak daleko im do wprowadzenia na rynku takiego zamieszania, jak to się dzieje w przypadku iPhone’ów. Google chciałoby zmienić ten stan rzeczy. Już pod koniec tego roku na rynku ma się pojawić zupełnie nowe urządzenie, produkowane bezpośrednio przez Google, pracujące na systemie tej firmy, czyli na Androidzie – podaje „The Telegraph”.

ZOBACZ TEŻ: Zobacz, co się stanie, gdy powiesz do telefonu te dwa słowa... [WIDEO]

Firma kojarząca się głównie z popularną przeglądarką internetową rzekomo już teraz prowadzi rozmowy w operatorami sieci komórkowych, którzy mogliby być zainteresowani wprowadzeniem do oferty sprzedażowej nowego urządzenia. O samej słuchawce nie wiadomo na razie właściwie nic. „The Telegraph” twierdzi, że będzie ona obsługiwała bardziej zamkniętą wersję systemu Android, tak jak to jest w przypadku iOS, systemu operacyjnego Apple. Na prawdziwość doniesień brytyjskiego dziennika może wskazywać fakt, że Google już teraz ma niejakie doświadczenie w produkcji własnego sprzętu, m.in. tabletów i laptopów, oraz niedawne zatrudnienie byłego szefa Motoroli. Wyprodukowanie smartfonu Google nie będzie wiązało się z zawieszeniem prac nad Nexusami – ma to być zupełnie niezależna propozycja dla klientów. Google odmawia komentarza w tej sprawie.

Źródło: telegraph.co.uk

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: