SuperBiz wiadomości Gra o tron zdobyła rekordowo dużo nagród Emmy

Gra o tron zdobyła rekordowo dużo nagród Emmy

19.09.2016, godz. 14:59
Gra o tron
foto: AP

Jeszcze żaden serial w historii nagród Emmy – najbardziej prestiżowych wyróżnień za produkcje telewizyjne na świecie, nie zdobył tylu statuetek, co „Gra o tron". W 2016 r. hit HBO został nagrodzony w 12 różnych kategoriach.

Nagrody Emmy należą do najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży telewizyjnej. Porównywane są do filmowych Oscarów, muzycznych nagród Grammy i teatralnych nagród Tony. W tym roku wiele mediów słusznie wytypowało lidera.

Niekwestionowanym zwycięzcą został słynny serial fantasy Davida Benioffa i D.B. Weissa, „Gra o tron". Hit HBO otrzymał aż 12 Nagród Emmy w tak ważnych kategoriach, jak „najlepszy serial dramatyczny" (serial zdobył ten tytuł już drugi raz z rzędu), „najlepszy scenariusz" i „najlepsza reżyseria". Suma wszystkich statuetek, które zdobyła ekranizacja „Pieśni lodu i ognia" od początku swojego istnienia, sięgnęła już 38 sztuk.

Przeczytaj również: 5 dowodów na to, że „Gra o tron" to serial o... finansach!

Pięć Nagród Emmy wywalczył miniserial „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona". Zdobył statuetki w kategoriach: „najlepszy aktor", „najlepsza aktorka", „najlepszy scenariusz", „najlepsza produkcja" i „najlepszy gościnny występ". Pozostawił za sobą w tyle takie produkcje, jak „Fargo", „Nocny recepcjonista" („The Night Manager") czy „Korzenie" („Roots").

Najlepszą aktorką komediową została Julia Louis-Dreyfus, główna bohaterka „Figurantki" („Veep"). Za najlepszego reżysera serialu komediowego uznano Jilla Solowaya, twórcę „Transparent". Rami Malek został okrzyknięty najlepszym aktorem serialowym dzięki roli w „Mr. Robot", a Tatiana Maslany – najlepszą aktorką serialową za sprawą jej gry w serialu „Orphan Black".

Zobacz także: Koniec z nielegalnym oglądaniem "Gry o tron". HBO idzie na wojnę z piratami

Emocjom związanym z rozdaniem nagród towarzyszyły liczne komentarze na temat zbliżających się wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Gwiazdy małego ekranu nie pozostawiły suchej nitki na konserwatywnym kandydacie Donaldzie Trumpie, który rywalizuje o prezydencki stołek z Hillary Clinton.

- Myślę, że w „Figurantce" został zburzony mur między komedią a polityką. Nasz serial został pomyślany jako polityczna satyra, ale teraz bardziej przypomina otrzeźwiający dokument – powiedziała Julia Louis-Dreyfus podczas ceremonii rozdania nagród.

Źródła: natemat.pl, businessinsider.com.pl, rollingstone.com, tvn24.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: