SuperBiz wiadomości Prezes GPW zarobiła w 2016 roku 758 tys. zł. To o połowę mniej niż jej poprzednik

Prezes GPW zarobiła w 2016 roku 758 tys. zł. To o połowę mniej niż jej poprzednik

06.03.2017, godz. 15:09
Hossa na GPW
foto: SHUTTERSTOCK

Jak wynika z ujawnionych danych o wynagrodzeniach zarządu GPW, Małgorzata Zaleska, prezes warszawskiego parkietu, która objęła funkcję w styczniu 2016 roku, zarobiła na tym stanowisku dokładnie 758 tysięcy. Jej poprzednik, Paweł Tamborski zainkasował w tym czasie dwukrotnie więcej.

Ujawnianie zarobków zarządu Giełdy Papierów Wartościowych jest obowiązkowe od 2010 roku. Z opublikowanych danych wynika, że Zaleska zarobiła dokładnie 758 tys. złotych. To o 841 tys. zł mniej niż jej poprzednik, Paweł Tamborski, który pełnił funkcję prezesa do 31 grudnia 2015 roku (otrzymał dokładnie 1,599 mln zł).

Zobacz także: Zmiany w zarządzie PKP S.A. Kim jest nowy prezes

Skąd ta różnica? Wynagrodzenie Tamborskiego to prawie w połowie premie, w przypadku Zaleskiej, bonusy stanowiły mniejszość. Jak wynika z zapisów, prezes warszawskiego parkietu może zarobić maksymalnie 845 tys. zł. Składa się na to pensja podstawowa, która może wynosić od 4-krotności do 8-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, przypadającego na ostatni kwartał poprzedniego roku. Dodatkowo otrzymana premia może wynosić maksymalnie 100 proc. stałej pensji.

Sprawdź również: Ogromne zarobki prezesa PKP S.A! Mirosław Pawłowski dostaje 105 tys. zł miesięcznie

Małgorzata Zaleska została odwołana przez walne zgromadzenie akcjonariuszy GPW z funkcji szefa giełdy już 2 miesiące temu. Na jej miejsce został powołany Rafał Antczak, jednak jego wybór nie został jeszcze oficjalnie zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

Źródło: /GW

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: