Devil Energy Drink

i

Autor: materiały prasowe Devil Energy Drink

"Ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach”. Firma zapłaci karę za reklamę

2018-08-22 15:17

Producent napoju Devil Energy Drink słono zapłaci za swoją seksistowską reklamę. Sąd Okręgowy w Legnicy orzekł, że firma Waterius produkująca trunek, musi zapłacić 60 tys. zł na cele charytatywne i opublikować przeprosiny. O jaką reklamę chodzi? Mowa o internetowej kampanii z hasłem „Ona już wie co za chwilę będzie miała w ustach”.

Firma Waterius została pozwana przez Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Najpierw zgłoszenie kontrowersyjnej reklamy trafiło do Komisji Etyki Reklamy. Po rozpatrzeniu sprawy Komisja orzekła, że grafika promująca Devil Energy Drink narusza dobre obyczaje - czytamy na wirtualnemedia.pl.

Po tej decyzji STS postanowiło pozwać producenta napoju za naruszenie dobrych obyczajów. Organizacja domagała się od firmy wycofania reklamy, publikacji przeprosin oraz zapłaty 60 tys. złotych na cele związane ze wsparciem uczniów będących pod opieką Fundacji „Dla Polonii” w Warszawie.

- W środę Stowarzyszenie Twoja Sprawa poinformowało, że rozpatrujący jego pozew Sąd Okręgowy w Legnicy w pełni przychylił się do roszczeń. W orzeczeniu, w nakazano firmie Waterius usunięcie reklamy, publikację przeprosin, które ma podpisać prezes spółki Jolanta Hauzer, zapłacenie 60 tys. zł na rzecz Fundacji „Dla Polonii” oraz pokrycie 8,5 tys. zł kosztów pozwu i procesu - czytamy w serwisie.

Przypomnijmy, że w reklamie internetowej Devil Energy Drink ukazana była kobieta z uniesioną ku górze twarzą, której podbródek podtrzymuje męska dłoń, oraz hasło „Ona już wie co za chwilę będzie miała w ustach”. Grafika została opublikowana na facebookowym fanpage’u marki.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Najnowsze