Flixbus

i

Autor: materiały prasowe Flixbus

Suwałki, Augustów i Białystok dołączają do zielonej siatki połączeń FlixBusa

2019-08-27 17:34

FlixBus uruchamia bezpośrednie połączenie z Suwałk do Berlina m.in. przez Augustów i Białystok. To pierwsza zielona linia przewoźnika w północno-wschodniej części Polski. Linię obsłuży lokalny partner autobusowy, Żak Express.

- Uruchomienie połączenia w północno-wschodniej części kraju było naszym celem od początku działalności w Polsce. Dzięki współpracy z firmą Żak Express jesteśmy w stanie zaoferować mieszkańcom z Suwałk, Augustowa, Białegostoku i okolic wygodny oraz przystępny cenowo przejazd do Berlina. Co więcej, w ramach połączenia uwzględniającego przesiadkę w stolicy Niemiec, podróż możliwa jest również do większości europejskich miast. Przystanek FlixBusa na lotnisku Schönefeld ułatwi natomiast przesiadkę z autobusu na samolot – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

ZOBACZ TEŻ: Flixbus wchodzi do Turcji! Gigant przejmuje wiodącego przewoźnika na lokalnym rynku

Żak Express, przewoźnik, który obsłuży nową linię, od stycznia tego roku współpracuje z FlixBusem w oparciu o sprzedaż agencyjną.
Wtedy też, do systemu sprzedaży FlixBusa włączone zostały 4 połączenia na trasach Warszawa – Suwałki, Warszawa – Gołdap oraz Warszawa – Białystok. Kursy obsługiwane będą przez nowe pojazdy marki Mercedes Tourismo, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa FlixBusa, a także szereg udogodnień dla pasażerów, do których należą m.in. duża przestrzeń na nogi, bezpłatny dostęp do Wi-Fi, toaleta, gniazdka elektryczne oraz system rezerwacji miejsc.

Flixbus

i

Autor: Materiały prasowe Flixbus

Trasa nowej linii prezentuje się następująco:

N1323: Suwałki – Augustów – Białystok – Warszawa – Konin – Poznań – Świebodzin – Berlin Schönefeld – Berlin Südkreuz – Berlin ZOB; czas przejazdu: 13h 50min, kursy 7 dni w tygodniu.
Wraz z uruchomieniem nowego połączenia, do siatki połączeń FlixBusa włączone zostaną nowe przystanki. W Warszawie autobusy poza Warszawą Zachodnią, zatrzymają się również na przystanku Warszawa Marymont, przy ul. Włościańskiej 39. W pozostałych miastach dodanych do portfolio FlixBusa, autobusy stawać będą w następujących lokalizacjach:
Augustów – Dom Nauczyciela, ul. 29 Listopada 4;
Augustów Wojska Polskiego, ul. Wojska Polskiego 53;
Białystok PKS Nova, ul. Bohaterów Monte Cassino 8;
Suwałki , ul. Utrata 1b.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Flixbusem pojedziemy z Kijowa do Warszawy! Nowy kierunek do Wrocławia i Pragi

Bilety na wszystkie połączenia są już w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży. Bilety na nową linię można zakupić z wyłączeniem relacji krajowych.

Najnowsze