LOT zawiesza loty do Ukrainy

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS LOT zawiesza loty do Ukrainy

Wojna utrudniła zaplanowany przelot? LOT wyciąga rękę do klientów

2022-03-02 8:06

Jak poinformował PLL LOT, pasażery których rejsy zostały zakłócone przez zamknięcie przestrzeni powietrznej w związku z wybuchem wojny na Ukrainie, zyskają możliwość zmiany portu wylotu i przylotu. Usługa dotyczy podróży od 24 lutego 31 marca bieżącego roku. Możliwe jest również oddanie biletu i zwrot pieniędzy.

LOT uruchamia specjalną procedurę dla klientów w związku z wojną

"Wprowadziliśmy procedurę dla wszystkich naszych pasażerów, których podróż została zakłócona z powodu zamkniętej przestrzeni powietrznej" - przekazał na Twitterze narodowy przewoźnik.

Jak dodał LOT, usługa ta dotyczy podróży od 24 lutego do 31 marca br. i obejmuje bezpłatną zmianę dat podróży; możliwość zakończenia lub rozpoczęcia podróży w Warszawie; pełen zwrot pieniędzy za bilet lub wymianę na voucher oraz możliwość bezpłatnej zmiany portu wylotu/przylotu.

Procedura LOT obejmuje lotniska krajowe jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Zielona Góra, Lublin, Bydgoszcz oraz część portów zagranicznych. Chodzi o Bukareszt i Jassy w Rumunii, Budapeszt, Wilno, Rygę i Tallin.

Uchodźcy na polskiej granicy

Zamknięcie przestrzeni powietrznej z powodu wojny na Ukrainie

Od soboty polska przestrzeń powietrzna jest zamknięta dla samolotów użytkowanych przez przewoźników lotniczych z Federacji Rosyjskiej. Także wiele krajów europejskich zamknęło swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych w związku z inwazją. W odpowiedzi Moskwa zabroniła liniom lotniczym z tych państw wchodzenia w rosyjską przestrzeń powietrzną.

Po rozpoczęciu w nocy ze środy na czwartek rosyjskiej inwazji, Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych z powodu "wysokiego ryzyka" dla bezpieczeństwa.

Ukraine International Airlines (UIA) poinformowały w niedzielę na swojej stronie internetowej, że przedłużają zawieszenie wykonywania lotów regularnych i czarterowych do i z Ukrainy do 23 marca 2022 r.

Sonda
Czy sankcje pomogą zatrzymać działania W. Putina?
Najnowsze