Zdjęcia w prospektach
Niestety, czasami zdarza się, że obiekt hotelowy znacznie odbiega od tego, co widzieliśmy w folderach, a właściciel zarzeka się, że ulotka reklamowa wcale nie stanowi oferty sprzedaży. By nie wpaść w taką pułapkę, najlepiej przed rezerwacją miejsca odszukać w internecie prawdziwe zdjęcia danego ośrodka, sprawdzić, co znajduje się w okolicy i jaka faktycznie odległość dzieli hotel od interesujących nas atrakcji turystycznych.
Śniadanie w cenie
Nie każda oferta jest ze śniadaniem i tylko pozornie może być tańsza od innych. Wybierając hotel czy pensjonat, zwracaj uwagę czy jest to oferta „bed and breakfast”. Niekiedy rzekomo tańszy obiekt nie ma w cenie śniadania i w sumie wcale nie jest taki atrakcyjny.
Przeczytaj: Jakie pułapki czekają się u deweloperów?
Opłata klimatyczna
0płata uzdrowiskowa to prawdziwa zmora finansowa turystów. W przypadku wielu miast i miasteczek (szczególnie tych nad morzem czy w górach) obowiązuje tzw. opłata klimatyczna, czyli cena za wdychane zdrowe powietrze i prozdrowotny klimat. Opłatę uiszcza się tam, gdzie się nocuje. Jednak o takiej dziennej stawce dowiadujemy się zwykle już na miejscu. A wcale nie jest ona taka mała, bo to nawet 4 zł za dobę.
Opłata za czajnik
Właściciele obiektów hotelarskich i pensjonatów niekiedy próbują zarobić na wszystkim. Okazuje się, że czasami nawet za wypożyczenie żelazka czy czajnika elektrycznego trzeba słono płacić.
Drogie słodycze
Smakołyki w hotelowym minibarku nie są darmowe. Za każdy napoczęty produkt trzeba będzie zapłacić. Opłacie nie podlegają tylko przekąski pozostawione na stoliku na „dzień dobry”.
Zobacz także: Jakie pułapki czają się w ubezpieczeniach komunikacyjnych?