telefon oszczędzanie

i

Autor: ARCHIWUM

Płać mniej za telefon, internet i telewizję

2015-04-03 13:39

Za telewizję, internet, telefon stacjonarny i komórkowy trzeba płacić, i to niemało. Na szczęście są sposoby na obniżenie opłat za te usługi. Podpowiadamy, co zrobić, żeby nie przepłacać.

Wiele osób posiada telefony stacjonarne i komórkowe. To drogie rozwiązanie. Warto się zastanowić czy z któregoś nie opłaca się zrezygnować. Jeśli większość rozmów prowadzisz z posiadaczami telefonów mobilnych, pomyśl o zlikwidowaniu numeru stacjonarnego. Jeśli zaś nie korzystasz często z telefonu stacjonarnego, wybierz najtańszy abonament. W obu przypadkach to co najmniej kilkadziesiąt złotych oszczędności.

Komórka na kartę

Nie rozmawiasz dużo przez telefon? Wybierz ten na kartę. Nie podpisujesz wtedy umowy z operatorem i nie płacisz abonamentu. Kupujesz kartę za określoną kwotę, a gdy wyczerpiesz limit na rozmowy i sms-y, po prostu musisz doładować telefon. Możesz też zdecydować się na tzw. mixy (podpisujesz umowę na np. 42 doładowania po 50 zł). Od ciebie zależy częstotliwość doładowań.


Wybierz jednego operatora

Aby ograniczyć wydatki, warto przenieść całą rodzinę do jednego operatora. Dzięki temu będziecie mieli niższe stawki za połączenia wychodzące.

Załóż rodzinne konto abonenckie

Możesz utworzyć je dla siebie, współmałżonka, dzieci, babci. Otrzymacie duże pakiety bezpłatnych minut. To pozwala zaoszczędzić do 20 proc. wydatków.

Rozmawiaj przez internet

Wystarczy zwykły telefon (stacjonarny lub komórkowy) i dostęp do Internetu (w przypadku komórek powinien być dostęp do Wi-Fi). Dzięki takiemu połączeniu można rozmawiać nawet za darmo lub za niewielkie stawki (np. ok. 5 gr za minutę połączenia z zagranicą). To dobry sposób na tanie rozmowy międzynarodowe.

Internet – stacjonarny czy mobilny

Jeśli potrzebujesz sieci do przeglądania stron www i sprawdzania poczty wystarczy ci internet bezprzewodowy o limitowanym transferze danych. Sprawdzi się tu mobilny Internet na złącze USB. Jeśli natomiast potrzebujesz sieci do poważniejszych zadań, zainwestuj w internet stacjonarny, bo jest tańszy i możesz ściągać pliki bez ograniczeń.
Na internecie zaoszczędzisz jeśli:
- wybierzesz internet z transferem danych dopasowanym do twoich potrze
- poszukasz hotspotów (miejsc z darmowym dostępem do sieci)
- kupisz usługę w pakiecie (np. z telefonem lub telewizją)
- zrezygnujesz z szybkiego łącza. Jeżeli nie ściągasz z internetu filmów, wystarczy ci wolniejsze (1 Mb/sek.), będzie o 15-20 proc. tańsze. W razie potrzeby korzystaj z tego, że wielu operatorów nocą zwiększa szybkość łącza.

Telewizja po kosztach

Dostawcy usług telewizji oferują klientom setki programów w różnych pakietach, które pozwalają odpowiednio dopasować tematykę kanałów do preferencji widza, a jednocześnie zoptymalizować koszt usługi. Często wybieramy pakiet z największą liczbą programów, który oczywiście jest też najdroższy. Opamiętanie przychodzi dopiero wtedy gdy do zapłacenia mamy wysoki rachunek.

Wybierze pakiet podstawowy

Jeśli chcesz zaoszczędzić zacznij od zrobienia listy stacji, które zazwyczaj oglądasz i są dla ciebie zdecydowanie najważniejsze. Porównaj to z listami kanałów oferowanych w pakietach, a zobaczysz, że te, które cię interesują niemal idealnie pokrywają się z pakietem podstawowym, czyli najtańszym.

Negocjuj

Jeśli umowa nie zawiera punktu o zawieszeniu umowy lub nie możesz dobrać odpowiedniego dla siebie pakietu, negocjuj! Często operatorzy idą na rękę klientom, którzy są z nimi od jakiegoś czasu. Potrzeba tylko odrobinę stanowczości i możesz zyskać naprawdę wiele.

Oglądaj w internecie

Telewizję można także oglądać w Internecie! Jest szereg stacji, które możesz bezpłatnie odbierać u siebie w domu, jedynym warunkiem jest szybki Internet.

Zapytaj o pakiet

Połączenie usług w pakiecie (telewizja, internet, telefon), to oszczędność i wygoda. Za wszystkie trzy usługi dostajesz rachunek od jednego operatora, płacisz tylko raz a nie trzy razy.  Przenosząc usługi do nowego operatora  istnieje  możliwość skorzystania z oferty na preferencyjnych warunkach. Usługi w pakiecie są od kilkunastu do nawet 40% tańsze niż przy zakupie osobno.


Najnowsze