Mateusz Morawiecki

i

Autor: KPRM Mateusz Morawiecki

Potężne zmiany w prawie i podatkach. Sprawdź, co zmieni Polski Ład

1 stycznia 2022 roku wchodzi w życie szereg istotnych zmian w przepisach prawnych. Oto najistotniejsze z nich, które znacząco wpłyną na życie Polaków. Polski Ład, tarcza antyinflacyjna, dodatek osłonowy, zmiany w 500 Plus i świadczeniach... Nowy Rok 2022 przynosi nam prawdziwą rewolucję.

Polski Ład 2022. Wszystko, co należy wiedzieć

Od 1 stycznia w życie weszła lwia część zmian, które rząd zapowiadał w mijającym roku. Polski Ład oznacza pierwsze od wielu lat podwyższenie kwoty wolnej od podatków, zwolnienie wielu emerytów z podatku czy wsparcie w zakupie mieszkania. Zmiany czekają wszystkich Polaków: osoby pobierające świadczenia na dzieci, seniorów oraz pracowników. Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: Polski Ład to program wyborczy PiS

Sprawdź! Polski ład dla pracowników opis dokładnych zmian dla pracowników, rodzin i przedsiębiorców znajdują się w galerii poniżej oraz TUTAJ

Sonda
Popieracie Polski Ład?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze