urząd skarbowy podatki fiskus

i

Autor: Andrzej Bęben Skarbówka sprawdzi stan Twojego konta! Zmiany w przepisach już 1 lipca

Urząd Skarbowy sprawdzi stan Twojego konta! Zmiany w przepisach już 1 lipca

2022-06-03 4:05

Już 1 lipca skarbówka będzie miała możliwość wglądu do Twojego konta bankowego. Do tej pory takie uprawnienia w przypadku osób podejrzanych miał tylko fiskus, jednak za miesiąc to się zmieni. W życie wejdą zmiany dotyczące funkcjonowania urzędów skarbowych. Jak wyjaśnia dziennik “Rzeczpospolita”, banki będą musiały przekazywać dane klientów o posiadanej liczbie kont, ich stanie i obrocie.

1 lipca zmiany w przepisach. Urząd Skarbowy pozna Twój stan konta

Zmiany będą dotyczyć nie tylko podejrzanych osób, ale wszystkich, zarówno właścicieli rachunku, jak i jego pełnomocników. Dodatkowo, informacje o posiadanym koncie będą mogły być ujawnione zarówno Krajowej Administracji Skarbowej, czy naczelnikowi urzędu celnego-skarbowego, ale też naczelnikom urzędów skarbowych.

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

Informacje o kontach bankowych Polaków zostaną udostępnione skarbówce

Jak podaje “Rzeczpospolita”, uwagi odnośnie zmian w polskich przepisach zgłosił Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek. Poprosił o wyjaśnienia, ponieważ, jak sam twierdzi, nie przedstawiono celu tych zmian. Jego zdaniem znacząco zostanie poszerzony zakres ingerencji w strefę prywatności Polaków.

Co z prywatnością Polaków? Krajowa Administracja Skarbowa odpowiada

Kontrowersyjny pomysł spotkał się z krytyką, jednak szef KAS Bartosz Zbaraszczuk zapewnił, że udostępnianie organom informacji o kontach bankowych będzie możliwe za uzasadnieniem przyczyny i w przypadku podejrzenia o popełnieniu przestępstwa. Podkreśla, że po wprowadzeniu zmian nie będzie dochodzić do nadużyć. - informuje dziennik “Rzeczpospolita”.

Sonda
Planujesz zainwestować pieniądze w lokatę bankową?
Najnowsze