Realme

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Realme

Sieć 5G napędza branżę smartfonów w Polsce

2021-05-20 1:05

Kolejni producenci smartfonów wprowadzają urządzenia obsługujące sieć piątej generacji (5G), zapewniającą superszybki dostęp do internetu. W związku z powszechnym przejściem na pracę i naukę zdalną, wymagającym stałego połączenia z internetem, coraz więcej klientów poszukuje sprzętu elektronicznego, pozwalającego na korzystanie z 5G. To wyzwanie dla dostawców, aby stworzyć urządzenia obsługujące ten standard komunikacji, które są i funkcjonalne, i atrakcyjne cenowo.

Coraz więcej urządzeń codziennego użytku jest ze sobą połączonych dzięki dostępowi do internetu. Naturalną konsekwencją tego trendu będzie rozwój sieci 5G, która ma znacznie większą przepustowość niż sieć poprzedniej generacji, a tym samym pozwala na komfortowy dostęp do internetu ogromnej liczbie użytkowników i urządzeń. Deloitte szacuje, że liczba sprzętów sieciowych może osiągnąć do 2023 roku 29,3 miliarda. Oznacza to, że każdy człowiek na planecie będzie posiadał ponad trzy urządzenia obsługujące technologie bezprzewodowe. Co istotne, 5G znacząco wpływa także na rozwój rynku smartfonów. Według danych IDC, ponad 40% telefonów, które wejdą na rynek w tym roku będzie miało modem 5G, a w 2025 r. liczba ta wzrośnie do 69%.

E-polska: wpływ pandemii na cyfryzację

– Do sprzedaży trafia właśnie kolejny smartfon z 5G, który ma szansę zdobyć szerokie grono odbiorców. realme 8 5G jest dobrym przykładem produktu w klasie ekonomicznej. Jest to obecnie najtańszy smartfon z modemem 5G dostępny w naszej sieci, charakteryzujący się przy tym bardzo dobrymi parametrami. To świetna propozycja dla tzw. smart shopperów i osób młodych, które nie tylko cenią jakość, ale i zwracają uwagę na cenę produktu. Niewielkie urządzenie z ekranem o przekątnej 6,5 cala wyposażone jest w potrójny tylny aparat z głównym obiektywem 48 Mpix, pamięć RAM do 6 GB  oraz zależnie od wybranego wariantu odpowiednio 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Użytkownik może korzystać z szybkiego internetu mobilnego 5G na każdej z dwóch kart SIM, a także dokonywać wygodnych płatności zbliżeniowych, dzięki modułowi NFC – stwierdza Paweł Piechniczek, Zastępca Kierownika Działu i Menedżer Produktu TELE, RTV EURO AGD.

Sonda
Czy korzystasz z sieci 5G w Polsce?

Niezbędny szybki dostęp do internetu

Upowszechnienie internetu rzeczy (Internet of Things, IoT) i urządzeń, które mogą komunikować się ze sobą, a dzięki czujnikom zbierać dane z otoczenia w naturalny sposób wpłynęło na rozwój sieci piątej generacji. Ale nie tylko ono. Zmiany behawioralne i społeczne ostatnich miesięcy wyraźnie uwypukliły zapotrzebowanie firm i pojedynczych użytkowników na bezpieczną łączność wysokiej jakości, która pozwoliłaby na komfortową pracę zdalną, utrzymanie operacji biznesowych, a także wspierania wirtualnych interakcji z pracownikami i klientami. Zwrot w kierunku innowacji spowodował zwiększone zainteresowanie takimi technologiami, jak 5G, Wi-Fi 6 czy zaawansowanymi technologiami bezprzewodowymi.

Smartfony z 5G coraz bardziej pożądane

Potencjał 5G dostrzegają producenci smartfonów, którzy wprowadzają coraz więcej produktów w tej technologii. – W naszej ofercie pojawia się coraz więcej propozycji sprzętów, które obsługują technologię 5G, a przy tym są atrakcyjne cenowo. Ich niezaprzeczalnymi atutami są możliwość łączenia z innymi sprzętami, a także szybkość przesyłania danych. Choć 5G nie jest jeszcze standardem na rynku produkowanych smartfonów, użytkownicy mogą z łatwością znaleźć telefony obsługujące tę technologię w pułapie cenowym nawet do 2 tysięcy złotych. Oprócz wspomnianego realme 8 5G, który właśnie wchodzi na rynek, w tym przedziale cenowym znajdziemy również takie modele, jak OPPO Reno5 5G, TCL 20 5G czy Samsung Galaxy A52 5G – mówi Paweł Piechniczek, Zastępca Kierownika Działu i Menedżer Produktu TELE, RTV EURO AGD.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze