Wiedźmin największa polska gwiazda

i

Autor: materiały promocyjne

CD Projekt rekordowy drogi. Twórcy "Wiedźmina" zyskują na giełdzie

2016-11-24 14:11

CD Projekt od trzech dni notuje spory wzrost na warszawskiej giełdzie. Akcje twórców popularnej na świecie gry "Wiedźmin" w szczytowym momencie wynosiły w czwartek już 47,74 zł.

Tylko dziś, w czwartek 24 listopada CD Projekt, zanotował wzrost o 8 proc. na GPW. Firma przewiduje, że ten rok będzie pod względem finansowym, drugim najlepszym w historii twórców "Wiedźmina".

Zobacz także: Polski hit eksportowy nagrodzony. "Wiedźmin 3" z Oscarem dla twórców gier

Jak podaje serwis Bankier.pl, od początku roku wynik netto CD Projektu kształtuje się z kolei na poziomie 171,23 mln zł. W rekordowym w 2015 - kiedy miała premiera "Wiedźmina 3", firma zarobiła 342 mln zł. Obecnie na jej korzyść działa również osłabienie złotówki, ponieważ większość gier sprzedawana jest za granicą.

Wartość CD Projektu rośnie od kilka lat. Od 2014 roku jego wartość wzrosła o 150 proc., a wciągu czterech aż o 600 proc - czytamy w serwisie.

Obecnie firma pracuje nad grą "Cyberpunk 2077". Data jej premiery nie jest jeszcze znana.

 

Źródło: Bankier.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany