Elon Musk

i

Autor: AP Elon Musk jednak nie kupuje Twittera? Pojawiły się komplikacje

Elon Musk jednak nie kupuje Twittera? Pojawiły się komplikacje

2022-05-13 16:08

Jeszcze niedawno właściciel m.in. firmy Tesla i SpaceX ogłosił, że wykupi Twittera za 44 mld dolarów. 13 maja 2022 roku poinformował o tymczasowym wstrzymaniu jego przejęcia. Powód? Fałszywe konta na platformie. Podczas gdy Elon Musk czeka na ważny audyt w celu sprawdzenia ich rzeczywistej liczby, ceny akcji zaczęły gwałtownie spadać.

Elon Musk wstrzymuje przejęcie Twittera. Jaki jest powód?

Właściciel firmy Tesla opublikował na Twitterze post, w którym oznajmił, że umowa dotycząca kupna sieci społecznościowej zostaje wstrzymana. Jako powód podał fałszywe konta, które stanowią mniej niż 5 proc. platformy. Elon Musk ma pewne podejrzenia co do rzeczywistej ich liczby, więc zlecił audyt w celu weryfikacji wszelkich spamerskich profili. Elon Musk złożył wcześniej ofertę zakupu Twittera opiewającą na 44 mld dolarów. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont na serwisie.

Na początku maja agencja Reutera wskazała - powołując się na szacunki serwisu - że fałszywe konta i spam stanowią mniej niż 5 proc. spośród 229 mln użytkowników serwisu. Twitter zaznaczył jednak, że są to jedynie dane szacunkowe, a prawdziwa liczba fałszywych kont może być wyższa.

Ceny akcji Twittera gwałtownie spadają

Po tym jak założyciel firmy SpaceX Elon Musk ogłosił, że wstrzymuje przejęcie platformy społecznościowej, ceny akcji zaczęły mocno spadać. W kwietniu br. pojedyncza akcja została wyceniona na 54,20 dol, jednak wkrótce po opublikowaniu wpisu spadła do 37,10 dolarów.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Elon Musk przejmuje Twittera?

W kwietniu 2022 roku znany na całym świecie przedsiębiorca oświadczył, że zamierza wykupić platformę społecznościową Twitter, którego w tamtym momencie wyceniono na 44 mld dolarów. Przyznał, że połowę ceny zapłaci gotówką, a drugą opłaci dzięki pożyczce, którą weźmie pod zastaw akcji Tesli.

Donald Trump wróci na Twittera? Elon Musk wyjaśnia

Decydując się na przejęcie Twittera miliarder powiedział jasno, że chce całkowicie uwolnić platformę od wpływów korporacji i przyzwolić użytkownikom na wolność słowa.

Ogłosił, że zamierza zdjąć blokadę z konta Donalda Trumpa, która została na niego nałożona po tym, jak w swoich postach stosował mowę nienawiści. 

Sonda
Czy Trump powinien zostać wyrzucony na stałe z Twittera?
Najnowsze