Kolosalne podwyżki na Allegro. Opłaty wzrosną o 250 procent!

2017-07-20 17:09
Allegro
Autor: Print screen allegro.pl

Od 1 sierpnia za promowanie przedmiotu na Allegro sprzedawcy będą musieli zapłacić o 250 proc. więcej niż dotychczas. Takie zapisy znajdują się w nowym regulaminie serwisu aukcyjnego.

Podwyżki na Allegro
Największa w Polsce platforma do e-sprzedaży poinformowała o zmianach w regulaminie. Od 1 sierpnia tego roku niektórzy sprzedawcy na Allegro zapłacą nawet 250 proc. więcej niż dotychczas.

Zobacz również: Uwaga! Hakerzy wyłudzają dane od użytkowników Allegro i PayU

- Zmiana, którą wprowadzamy do 1 sierpnia dotyczy modelu naliczania opłat za opcje promowania przez sklepy. Za opcje promowania będą naliczane opłaty za każde 10 dni ich obecności na listingu produktów. Nic nie zmienia się w stosunku do obecnych warunków podstawowego cennika Allegro - wyjaśnia przedstwiciel firmy Michał Bonarowski.

Podkreśla jednocześnie, że sprawa dotyczy bardzo wąskiego kręgu sprzedających. - Wyróżnione oferty w modelu sklepowym stanowią 1,2 proc. wszystkich ofert wystawionych w serwisie w ciągu ostatnich 30 dni. Jednocześnie od 1 sierpnia zmniejszamy wysokość opłat za wystawianie w wielu kategoriach właśnie w modelu sklepowym, a w kolejnych miesiącach całkowicie je zlikwidujemy. Koszty wystawiania także wpływają na ogólny bilans kosztów prowadzenia profesjonalnej działalności na Allegro - dodaje.

- Obecnie unifikujemy cennik dla sklepów z cennikiem standardowym i wprowadzamy w nim te same cykle naliczeń opcji promowania. Obecnie koszt wyróżniania oferty wynosi 29 zł za cały okres jej wystawienia, czyli 30 dni. Od 1 sierpnia zmniejszymy koszt opcji wyróżnienia w ofercie sklepowej do 19 zł, jednak naliczać będziemy go podobnie jak w cenniku standardowym - czyli co 10 dni. Jeśli dany produkt sprzeda się w ciągu pierwszych 10 dni od rozpoczęcia wyróżniania oferty, to koszt dla sklepu korzystającego z wyróżnień będzie niższy. Jednocześnie daliśmy sprzedawcom możliwość swobodnego dodania i usuwania opcji promowania na trwających ofertach. Liczymy na to, że zarządzanie opcjami promowania będzie od teraz łatwiejsze a koszty bardziej zrozumiałe dla sprzedawców - tłumaczy Bonarowski.

Część internautów krytycznie odnosi się do nowych regulacji. - Żeby zobrazować problem: dla mnie, po wstępnych przeliczeniach, wzrost opłat oznacza wzrost miesięcznego rachunku wobec Allegro o około 3200 zł netto miesięcznie - z poziomu 4800 do 8000 zł netto (dane z czerwca 2017) – napisał jeden z internautów na Wykop.pl.

Sprawdź koniecznie: Oferował seks-wakacje z własną dziewczyną za 20 tys. zł! Prostytucja na Allegro?

To zmiany w regulaminie Allegro w ciągu kilku ostatnich tygodni. Od 12 maja 2017 r. obowiązują nowe, ujednolicone stawki dla poszczególnych kategorii produktów i usług. Wynoszą one - w zależności od kategorii, od 6 do nawet 10 proc. ceny końcowej.

 

Źródło: Allegro

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze