Netflix pozwala pobierać filmy! Sprawdź, co możesz ściągnąć

2016-12-01 12:23
W Polsce dostępny jest cennik Netflixa w złotówkach
Autor: Shutterstock W Polsce dostępny jest cennik Netflixa w złotówkach

Od 30 listopada wszyscy użytkownicy Netflixa mogą legalnie pobierać filmy na prywatny dysk. Nowa funkcja Netflixa jest bezpłatna, może z niej korzystać każda osoba, która ma dostęp do Netflixa. Wyjaśniamy, na jakiej zasadzie wolno pobrać plik i które filmy z oferty Netflixa są dostępne offline.

Do tej formy użytkownicy Netflixa mogli oglądać filmy w streamingu. Niestety, ten mechanizm nie zawsze się sprawdzał. Na brak dostępu do ulubionych produkcji fabularnych i seriali narzekały zwłaszcza osoby, które podróżowały i miały przez to ograniczony dostęp do internetu. Na szczęście Netflix postanowił pójść na rękę swoim klientom i podjął przełomową decyzję. O tym, że abonenci będą mogli ściągać materiał zamieszczony w internecie, poinformował na Twiterze.

Zobacz także: Netflix za darmo. Jak oglądać?

Niestety, nie wszystkie filmy dostępne w ofercie Netflixa można pobrać. Pliki, które mamy prawo zapisać na swoim dysku, pochodzą przeważnie w produkcji Netflixa. Wśród tytułów udostępnionych do ściągania znalazły się: „House of Cards", „Narcos", „The Crown" czy „Orange is The New Black".

Przeczytaj również: Netlix: za abonament zapłacisz w złotówkach, ale oferta jest ograniczona

Funkcja pobierania filmów z oferty Netflixa ma również inne ograniczenia. Pliki możemy pobrać wyłącznie na urządzenia z systemem Android lub iOS. Każdy film z opcją zapisania na dysku został oznaczony specjalną ikonką – małą strzałką pobierania. Aby pobrać wybrany film lub serial na urządzenie mobilne, trzeba zainstalować i zaktualizować aplikację Netflix. Będzie ona działała bez względu na to, jaki abonament został wybrany przez użytkownika. Netlix zapowiedział, że lista filmów z opcją pobierania będzie systematycznie rosnąć.

Na liście filmów do pobrania znajdują się oryginalne seriale Netflixa, m.in.
Stranger Things,
The Crown,
Kochane kłopoty: rok z życia (Gilmore Girls: A Year in the Life),
Narcos,
Czarne lustro (Black Mirror)
House of Cards
Orange is The New Black

Ponadto w ofercie znajdziemy wiele kinowych hitów:
Pulp fiction,
Paddington,
Szczęki (Jaws),
Młodzi przebojowi (Sing Street),
Spotlight,
Wolny strzelec (Nightcrawler),
Grzanie ławy (The Benchwarmers).

Źródła: media.netflix.com, yahoo.com, rp.pl, wprost.pl, bloomberg.com

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze