OPPO

i

Autor: Materiały prasowe

Nowe technologie

Premiera globalnej wersji systemu OPPO ColorOS 13

2022-08-18 13:58

Dziś odbyła się globalna premiera ColorOS 13 - najnowszej wersji autorskiego systemu operacyjnego OPPO opartego na Androidzie 13. Oprócz bazowych funkcji Androida, ColorOS 13 wprowadza jednocześnie zupełnie nowy Akwamorficzny Design. Ponadto najnowszy system od OPPO zawiera szereg nowych funkcji, w tym m.in. umożliwiających inteligentne łączenie wielu urządzeń.

Akwamorficzny Design – przejrzysty i wygodny interfejs użytkownika

ColorOS 13 został zaprojektowany w sposób minimalistyczny i przejrzysty. OPPO wprowadziło w swoim systemie zupełnie nowy Akwamorficzny Design, inspirowany wodą, który w efekcie tworzy płynny, żywy i wszechstronny interfejs użytkownika. ColorOS 13 zawiera też nową paletę motywów inspirowaną zmieniającym się kolorem światła na wodzie, a wprowadzona czcionka systemowa poprawia czytelność tekstu w dowolnym języku.

ColorOS 13 jest również bardziej intuicyjny dzięki integracji różnych efektów akwamorficznych w animacjach systemowych, interfejsie użytkownika i Mechanizmie Animacyjnym Quantum z nową funkcją przewidywania intencji użytkownika. Dopełnieniem jest logika projektowa OPPO ułatwiająca poruszanie się po systemie użytkownikom, która wprowadza m.in. układ adaptacyjny dla różnych rozmiarów ekranu i ikony zwiększające czytelność. Ponadto system wprowadza serię obrazów Always-On Display pod nazwą „Homeland”, która przedstawia sceny z życia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Animacje pokazują zmiany, jakie zachodzą w ich otoczeniu ze względu na wzrost temperatury. Ma to zwrócić uwagę użytkowników na zmiany klimatu.

Tańczące z Promocjami 18.08.22

Wysoka wydajność dzięki autorskiej technologii OPPO

ColorOS 13 to debiut Dynamic Computing Engine, czyli systemowych rozwiązań technicznych OPPO, zapewniających bardziej płynne i stabilne działanie. Silnik wprowadza dwa główne ulepszenia do ColorOS 13 - przede wszystkim poprawia planowanie zasobów sprzętowych, by wydłużyć żywotność baterii, osiągając lepszą równowagę między wysoką wydajnością a niskim zużyciem energii. Ponadto pomaga utrzymać większą liczbę aplikacji uruchomionych w tle, umożliwiając przełączanie się między wieloma aplikacjami bez utraty danych lub opóźnień podczas przełączania.

Nowe inteligentne funkcje

ColorOS 13 oferuje nowe inteligentne funkcje, które sprawdzą się w codziennym życiu i w pracy. Oprócz wielu opcji personalizacji, funkcja Smart Always-On Display2 (tzw. Inteligentny Ekran Zawsze Aktywny) może wyświetlać powiadomienia z aplikacjami muzycznymi i oraz tymi oferującymi dostawę jedzenia. W tym aspekcie OPPO nawiązało współpracę z globalnymi dostawcami oprogramowania i usług, w tym Bitmoji i Spotify.

Dzięki wiodącej w branży technologii ekranów LTPO 2.0 częstotliwość odświeżania Always-On Display w smartfonach OPPO została zmniejszona do zaledwie 1 Hz, co w niektórych scenariuszach pozwala zaoszczędzić nawet 30% energii. Inne inteligentne funkcje zarządzania ekranem głównym, takie jak Duże foldery, Półka3 i nowe widżety ekranu głównego, również gwarantują użytkownikom łatwy i szybki dostęp do potrzebnych informacji.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?

OPPO, jako pierwsza firma w branży, stworzyło na smartfony Asystenta Spotkań online. Asystent może automatycznie nadawać priorytety pakietom danych bezprzewodowych, aby zapewnić bardziej stabilne połączenie. Upraszcza również powiadomienia, jednocześnie umożliwiając użytkownikom dodanie skrótu OPPO Notes4, który pomaga zapisywać notatki ze spotkań w małym wyskakującym okienku.4Uwagi OPPO są dostępne w niektórych modelach z ColorOS 13, a w pozostałych z dalszymi aktualizacjami OTA. Jedną z największych aktualizacji, jakie pojawią się w ColorOS 13, jest ulepszona obsługa wielu urządzeń. Funkcja Multi-screen Connect obsługuje teraz łączność między smartfonem a tabletem OPPO Pad Air oraz między smartfonem a komputerem PC5, zwiększając wydajność i wygodę dzięki funkcji przesyłania plików, która obsługuje więcej formatów plików bez ograniczeń sprzętowych. Użytkownicy podłączający smartfon do komputera za pomocą funkcji Multi-screen Connect również skorzystają z możliwości jednoczesnego wyświetlania wielu aplikacji mobilnych na ekranie komputera. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze