Realme GT 2 Pro w Polsce. Kiedy premiera? Czy zmiecie konkurencje?

2022-01-08 16:25
Realme GT 2 Pro
Autor: realme realme GT 2 Pro wyposażono w pierwszy na świecie płaski wyświetlacz 2K AMOLED z technologią LTPO 2.0.

Realme GT 2 Pro to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier smartfonów w Polsce. Potrójny aparat wyposażony w obiektyw ultraszerokokątny o rekordowym polu widzenia 150 stopni, ekran 2K LTPO AMOLED, procesor Snapdragon 8 Gen 1 Platform, 50-megapikselowa matryca Sony IMX766 z Optyczną Stabilizacją Obrazu (OIS) to tylko niektóre elementy smartfonu, które rozbudzają wyobraźnię Użytkowników. Kiedy premiera Realme GT 2 Pro w Polsce? To pytanie wciąż pozostaje otwarte.

Mocarstwowe plany relame

Realme, to jedna z najszybciej rozwijająca się marek smartfonów na świecie, z początkiem stycznia oficjalnie wprowadziła serię realme GT 2  w Chinach. Realme GT 2 Pro jest dostępny w trzech wariantach: 8 GB + 128 GB, 12 GB + 256 GB i 12 GB + 512 GB i wkrótce pojawi się na rynkach europejskich, które dla Chińczyków są kluczowe bo najbogatsze. Seria realme GT 2, będąca najbardziej zaawansowaną linią flagowców w historii marki, jest decydującym krokiem naprzód dla realme. Marka zapowiada, że  wkraczając na rynek high-end przyniesie milionom użytkowników na całym świecie nowe niespodzianki, dzięki innowacyjnym technologiom i przełomowym projektom.

Design

Firma realme ponownie nawiązała współpracę ze światowej sławy projektantem przemysłowym Naoto Fukasawa, aby stworzyć pierwszy w branży projekt obudowy smartfonu z bio-polimeru, inspirowany techniką papieru. Po 12 miesiącach badań, w trakcie których powstały 63 prototypy, ostateczne warianty realme GT 2 Pro zawierają najnowocześniejszy design, dzięki procesowi grawerowania laserowego o grubości 0,1 mm. Dążąc do projektowania produktów w sposób najbardziej zrównoważony ekologicznie, tylna obudowa realme GT 2 Pro Master Edition jest wykonana z materiału biopolimerowego, który uzyskał międzynarodowe certyfikaty SABIC ISCC i TCO. Wykorzystany surowiec pozwolił na zmniejszenie śladu węglowego aż o 35,5%. Co więcej, materiał nadający się do recyklingu i atrament na bazie soi zastosowany w opakowaniu również otrzymały certyfikaty TCO i Soy-based Ink. 

realme GT 2 Series posiada cztery warianty kolorystyczne – Paper White, Paper Green, Steel Black, Titanium Blue
Autor: realme realme GT 2 Series posiada cztery warianty kolorystyczne – Paper White, Paper Green, Steel Black, Titanium Blue

Realme GT 2 Pro został wyposażony w ekran o rozdzielczości 2K UHD do 525 PPI, chroniony przez najbardziej zaawansowane szkło Corning Gorilla Class Victus. Ponadto, jego ciekawe funkcje wyświetlacza, takie jak wyświetlanie na ekranie do 1,07 mld kolorów, 10-bitowa głębia kolorów, standard koloru JNCD 0,5, współczynnik kontrastu 5,000,000:1 otrzymały certyfikat HDR10+ i ocenę DisplayMate A+. W smartfonie wykorzystano  zaawansowaną technologię LPTO 2.0, która zapewnia  płynny obraz i optymalną wydajność energetyczną.

Aparat i zdjęcia czy widać różnicę?

Realme GT 2 Pro posiada wysokiej klasy potrójny aparat wyposażony w obiektyw ultraszerokokątny o rekordowym polu widzenia 150 stopni oraz obiektyw Micro-lens z 40-krotnym zoomem. Główny aparat fotograficzny dysponuje 50-megapikselową matrycą Sony IMX766 z Optyczną Stabilizacją Obrazu (OIS) i modułem auto focus Omni-directional PDAF. Poza tym, pierwszy na świecie 150-stopniowy ultraszerokokątny aparat pozwala na wykonywanie zdjęć panoramicznych w podobno niespotykanej dotąd jakości dzięki zintegrowanemu sensorowi 50MP Samsung JN1 sparowanemu z 150-stopniowym trybem ultraszerokokątnym i pierwszym na rynku trybem rybiego oka.

Fotografia nocna na realme GT 2 Pro vs konkurencja
Autor: realme Fotografia nocna na realme GT 2 Pro vs konkurencja

Podsumowanie

Realme GT 2 Pro jako flagowiec klasy premium, powstał przy współpracy ze światowej sławy bio- projektantem. Posiada topowy ekran 2K LTPO AMOLED, najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 1 Platform, największy obszar chłodzenia oraz rozbudowany i niezawodny systemem potrójnego aparatu. Ponadto, został wyposażony w system szybkiego ładowania 65W SuperDart Charge, niezwykle wydają baterię o mocy 5000mAh, zaawansowane systemy łączności Antenna Matrix System i dźwięku Dolby Atmos Dual Stereo Speakers, preinstalowane z nakładką realme UI 3.0 bauzjącą na systemie Android 12.

Realme GT 2 zaadaptował część parametrów realme GT 2 Pro, w tym design, baterię, nakładkę realme UI 3.0 i pamięć RAM. Posiada on również wyświetlacz 120Hz E4 AMOLED Display, potężny procesor Snapdragon 888 5G oraz system chłodzenia Stainless Steel Vapor Cooling Plus. Co więcej realme GT 2 obsługuje nowy tryb GT Mode 3.0, oferując skuteczniejsze zarządzanie zasobami telefonu i zapewniając takie same wrażenia z użytkowania jak model GT 2 Pro. Seria realme GT 2 zadebiutuje w Europie już wkrótce. Pytanie czy pozamiata konkurencje? Musimy sprawdzić go w praktyce i dowiedzieć się nieco więcej o cenie nowego flagowca o mocarstwowych aspiracjach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze