Sklejka Tauron haker

i

Autor: Shutterstock

Uwaga na oszustwo

TAURON ostrzega przed cyberprzestępcami. Sztuczka „na wielkie zyski”

Cyberprzestępcy próbują wyłudzić w internecie pieniądze podszywając się pod TAURON. Najczęściej oszuści publikują informacje o rzekomych inwestycjach w OZE przynoszących gigantyczne zyski. Przestępcy posługują się przy tym bezprawnie wizerunkiem osób publicznych oraz logiem TAURONA.

Tauron nie rozsyła materiałów promocyjnych o inwestycjach

Ostrzegamy przed angażowaniem się w jakiekolwiek tego typu przedsięwzięcia i informujemy, że żadna spółka w grupie nie prowadzi kampanii promocyjnych dotyczących produktów inwestycyjnych, pożyczkowych, finansowych.

TAURON podkreśla, że nie prowadzi w mediach oraz na platformach społecznościowych żadnych kampanii promocyjnych dot. finansowania inwestycji Grupy.

Jak oszuści podszywają się pod Tauron?

- W ostatnich tygodniach zauważyliśmy wzrost aktywności cyberperzestępców. W sieci można natknąć się na fałszywe strony internetowe z użyciem wizerunku osób publicznych i logo TAURON. Strony te promowane są intensywnie w mediach społecznościowych - w tym na Facebooku, Instagramie, platformie X. W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy TAURON. - Co istotne, cyberprzestępcy w trakcie złośliwej kampanii nawiązują także kontakt telefoniczny oraz wykorzystują popularne komunikatory. Apelujemy do naszych klientów o zachowanie ostrożności, aby nie dać się naciągnąć - dodaje Zimnoch.

Uwaga na strony udające witrynę Tauron, wyłudzenia danych

Aby ustrzec się przed oszustwami tego typu należy pamiętać, że główna, oryginalna strona TAURON ma adres www.tauron.pl, a system transakcyjny do obsługi klientów nosi nazwę Mój TAURON i znajduje się pod adresem www.mojtauron.pl. Informacje o przyłączach energetycznych i awariach publikowane są natomiast na stronie TAURON Dystrybucja pod adresem www.tauron-dystrybucja.pl

Jeśli użytkownik internetu dokonał jakichkolwiek akcji na innych stronach, które udawały witrynę TAURONA lub miał kontakt z cybrprzestępcami powinien zmienić dane dostępowe do swoich skrzynek e-mail czy kont bankowych.

- Od początku listopada prowadzimy kampanię przestrzegającą przed cyberprzestępcami na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. W okresie przedświątecznym przypominamy naszym klientom o zasadach bezpiecznych zakupów w internecie - dodaje rzecznik TAURONA.

Realizowana aktualnie kampania zachęca do zapoznania się z zasadami bezpiecznych zakupów i płatności online w bezpłatnym ebooku i na stronie tauron.pl/bezpieczenstwo

Jeżeli natknąłeś się na fałszywe reklamy, wykorzystujące markę TAURON, możesz ostrzec innych zgłaszając taki przypadek na adres bezpieczny@tauron.pl.

Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber

QUIZ PRL. Menu sylwestrowe w PRL-u

Pytanie 1 z 15
Alkohol, który w sylwestrową noc lał się strumieniami, to:
QUIZ PRL. Menu sylwestrowe PRL-u
Najnowsze