Ateny/Grecja

i

Autor: Shutterstock Masz mały budżet, ale marzysz o urlopie za granicą? Oto najtańsze kierunki!

1800 złotych kary za brak maseczki! Uważaj na wakacjach

2021-07-05 13:16

Pandemia trwa, choć latem większość państw znacznie luzuje obostrzenia. Jednak pełnego zniesienia nakazu noszenia maseczek nie ma. Za niestosowanie się do pandemicznych zasad teoretycznie grożą mandaty. Niestety, zazwyczaj służby nie wydają ich zbyt często , choć nakaz zasłaniania ust i nosa jest notorycznie łamany. Ale jeśli trafi się na odpowiedzialnego i rzetelnego stróża prawa, to kara może być odczuwalna dla portfela. Jakiej wysokości mandat za brak właściwie nałożonej maseczki można dostać w poszczególnych państwach chętnie odwiedzanych przez Polaków w okresie wakacji?

Wakacje 2021 ruszyły pełną parą. Ale niestety, pandemia koronawirusa wciąż trwa. Jednak szczepienia sprawiają, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na zagraniczne wakacje. Jednak pamiętajmy, że cały czas obowiązuje pandemiczny reżim sanitarny, którego ważnym elementem jest nakaz zasłaniania nosa i ust (najczęściej maseczką). Zwykle zasadę tę stosuje się w przestrzeniach zamkniętych, ale w niektórych krajach także na zewnątrz ( np. na Cyprze, w Turcji). Za niedostosowanie się do obowiązujących zasad grożą mandaty. Ile w ulubionych przez Polaków państwach można za to zapłacić?

Bułgaria - 300 lewów (690 zł)

Grecja, Cypr - 300 euro (1350 zł)

Chorwacja - od 500 kun (300 zł)

Egipt - 50 funtów egipskich (12 zł)

Turcja - 900 lir tureckich (ok. 390 zł)

Hiszpania - 100 euro (450 zł)

Czechy - do 10 tys. koron (1760 zł)

Wakacje 2021 przede wszystkim spędzajmy bezpiecznie. Warto przypomnieć, że na rozwój pandemii wpływ mają wszyscy. Dlatego też pomimo luzowania obostrzeń, masowych szczepień przeciwko COVID-19, należy cały czas trzymać się pandemicznych zasad. W dobie pandemii koronawirusa cały czas obowiązuje zasada ddm: dystans, dezynfekcja, maseczka.

(Źródło tvn24.pl)

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze