Świadczenie 300 plus na wyprawkę szkolną. Sprawdź, gdzie i jak złożyć wniosek

i

Autor: pixabay.com Świadczenie 300 plus na wyprawkę szkolną. Sprawdź, gdzie i jak złożyć wniosek

300 zł na dziecko. Ostatni moment na złożenie wniosku o świadczenie Dobry Start

2020-11-13 13:19

Jeszcze tylko dwa tygodnie rodzice uczących się dzieci mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia Dobry Start. Wniosek o 300 zł na dziecko można składać do tylko końca listopada. Tym, którzy do tej pory nie skorzystali ze wsparcia przypominamy, jak ubiegać się o świadczenie na dziecko w ramach programu Dobry Start.

Rodzice dzieci w wieku szkolnym, którzy chcą skorzystać ze wsparcia z programu Dobry Start mają czas na złożenie wniosku do końca listopada. Wniosek o świadczenie 300 zł na dziecko można złożyć online – przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz korzystając z bankowości elektronicznej. Można też zrobić to w formie tradycyjnej, bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty, ale w dobie szalejącej pandemii, lepiej zdecydować się na załatwianie spraw urzędowych przez internet.

Świadczenie Dobry Start to wsparcie w wysokości 300 złotych, które przysługuje jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych. W tym roku do świadczenia uprawnionych jest 4,5 mln uczniów. Tym, którzy mają dzieci w wieku szkolnym a jeszcze nie zdążyli złożyć wniosku o świadczenie 300 zł na dziecko w ramach programu Dobry Start przypominamy, że na zrobienie tego mają zaledwie dwa tygodnie. Wraz z końcem listopada upływa termin składania wniosków.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak: Ci, którzy atakowali policję nie są normalni. Jest mi przykro, że doszło do przemocy
Najnowsze