Ale będą wściekli! Zenek Marytniuk, Cleo, Kwiatkowski. Wyciekły ich zarobki

2020-12-31 12:25
Zenek Martyniuk Cleo
Autor: AKPA

Tegoroczny „Sylwester Marzeń z Dwójką” zostanie zorganizowany w Ostródzie na Mazurach. Ze względu na pandemię koronawirusa imprezy sylwestrowe realizowane przez stacje telewizyjne odbywają się bez udziału gości, a niektóre z TV w ogóle zrezygnowały z organizacji sylwestra. W pechowym 2020 roku gwiazdy estrady otrzymają też niższe stawki za koncerty - mimo to ich zarobki za sylwestrowy występ przyprawiają o zawrót głowy.

Sylwestrowe zarobki gwiazd

Według ramówki TVP2 – „Sylwester Marzeń z Dwójką” zacznie się o godz. 19:45 i potrwa do 0:15, a zaraz potem rozpocząć się ma jej powtórka. Na scenie zobaczymy: Cleo, Zenek Martyniuk. Roxie Węgiel, Golec uOrkiestra, Marcin Miller i Boys, Viki Gabor, Thomas Anders i Modern Talking Band, Helena Vondráčková, Gromee, Zespół Weekend, Zespół Milano. Z kolei Polsat ogłosił, że w br. zorganizuje koncert sylwestrowy w dwóch studiach w Warszawie, bez udziału publiczności. Wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Alicja Majewska, Loony, Boney M. i Maizie Williams. Natomiast TVN w wieczór sylwestrowy będzie pokazywać filmy fabularne.

Dotychczas w jedną noc artyści zbijali krocie. Podobnie jak na reklamach i na trasach koncertowych przed pandemią. W 2019 roku Cleo odnotowała, że zagrała aż 215 koncertów, a łącznie śpiewała na nich przez 14 200 minut. Stawka koncertowa wokalistki wynosi 35 tys. – a to oznacza, że przez rok na koncertach zarobiła ponad 7,5 mln zł! A to daje aż 530 zł za minutę śpiewania. 

SZOKUJĄCE! Gwiazda Fame MMA Marta Linkiewicz zrobiła to za 200 000

Sonda
Czy w Sylwestra 2020/21 zostajesz w domu?

W 2018 r. gwiazda w sylwestrową noc wzbogaciła się aż o 200 tys. zł. Jako jedyna piosenkarka miała aż trzy koncerty. Pierwszy odbył się w Warszawie na placu Bankowym. Po nim zaraz popędziła do Łomży, by zaśpiewać na plenerowej imprezie na Starym Rynku. A to nie wszystko, bo udało jej się złapać na dodatkową fuchę - koncert na zamkniętej imprezie jednej z firm. W tym roku zarobki gwiazd estrady za noc sylwestrową - choć wciąż niewyobrażalne dla przeciętnych obywateli, będą znacznie skromniejsze dla artystów.

Ile zarabia Zenek Martyniuk?Zenek Martyniuk w reklamie Media Markt zarobił fortunę. Jak dowiedział się Super Express, za 34-sekundową reklamę piosenkarz dostał okrągły milion złotych. Zdecydowanie mniej król disco polo otrzyma w tym roku podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką. Budżety organizatorów są mocno obcięte w porównaniu do ubiegłych lat i za występy oferują znacznie mniejszą gażę. Ile zarobi Zenek Martyniuk, Cleo czy zespół Boys?

Tegoroczne imprezy sylwestrowe nagrywane są w studiu, w ciągu dnia, gwiazdy więc nie marzną i mogą powitać nowy rok w gronie rodzinnym. Według “Super Expressu” królem sylwestra w TVP został Zenek Martyniuk (51 l.), choć trudno tutaj mówić o wielkim sukcesie finansowym – do tej pory gwiazdor disco polo mógł liczyć na ponad 100 tys. zł – w tym roku musiał zadowolić się połową tej stawki. 

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Jeszcze mniej zarobią jego koledzy z zespołu Boys – na ich konto wpłynie ok. 35 tys. zł, czyli 30 proc. tego, co do tej pory. Cleo (37 l.) z kolei zamiast 70 tys. zł otrzyma „jedynie” 30 tys. zł. Na konkurencyjnej imprezie sylwestrowej Polsatu wystąpi m.in. Dawid Kwiatkowski (24 l.), o którym można powiedzieć, że jest największym przegranym roku. Młody gwiazdor wzbogaci się o 40 tys. zł, choć do tej pory dostawał nawet 150 tys. zł!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze