Esmeralda Godlewska + Popek

i

Autor: JACEK KOZIOŁ/MATEUSZ JAGIELSKI Esmeralda Godlewska + Popek

SZOKUJĄCE zarobki gwiazd Fame MMA. Tyle zarabia Esmeralda Godlewska, Popek i Najman

2021-02-23 14:01

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w styczniu tego roku aż 5536,80 zł. Oczywiście brutto. I choć wzrosło ono w ciągu roku niemal o 5 procent (dokładnie 4,8 proc.), to musi wywoływać jedynie uśmiech politowania u największych gwiazd Fame MMA, takich, jak Esmeralda Godlewska, Marta Linkiewicz, Popek, Mini Majk, Stifler, czy Marcin Najman. Gwiazdy Fame MMA za niespełna minutową walkę potrafią zarobić nawet 200 tysięcy złotych! Tyle, na ile przeciętny Polak musi pracować aż trzy lata.

Można się oburzać, ale tak niestety już jest. Gdy jedni za miesiąc ciężkiej pracy dostają kilka tysięcy złotych, inni - jak gwiazdy Fame MMA - za kilkadziesiąt sekund albo za kilka minut popisów inkasują gaże sięgające setek tysięcy złotych.

To koniec 500+?! Jarosław Kaczyński podjął zaskakującą decyzję

Cała prawda o zarobkach w Polsce

Żeby się dowiedzieć, ile naprawdę zarabia się w Polsce, trzeba sięgnąć po dane Głównego Urzędu Statystycznego, choć to nie zawsze wystarczy. I tak, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (chodzi o podmioty, w których zatrudnienie przekracza 9 osób) wyniosło w styczniu 2021 roku dokładnie 5536,80 zł. Dużo? Na pozór, tak, choć jak zgłębimy te dane, to okaże się, że dla większości pracujących Polaków taka kwota leży co najwyżej w sferze marzeń. Dlaczego? Wyjaśniamy!

3000 zł na rękę

Po pierwsze dlatego, że dane GUS obejmują jedynie osoby zatrudnione w firmach, w których pracuje ponad 9 osób. Po drugie - 5536 zł - to średnia płaca. Jeżeli zagłębimy się w dane GUS, okaże się, że aż połowa zatrudnionych pracowników dostaje pensję w wysokości do 4100 zł.

Kto zarabia najlepiej? Według GUS (dane na październik 2018), dyrektorzy generalni i zarządzający - niemal 15 tys. zł miesięcznie. Kierownicy do spraw technologii IT inkasują średnio niemal 14 tys. zł, a lekarze prawie po 10 tys. zł. Jak łatwo zauważyć, w raportach GUS nie znajdziemy informacji o zarobkach gwiazd Fame MMA, takich, jak Marta Linkiewicz, Esmeralda Godlewska, Popek, Mini Majk, Stifler, czy Marcin Najman.

Rząd chce wprowadzić podatek katastralny? Cios dla najbiedniejszych i emerytów. Co to jest podatek katastralny?

Znane gwiazdy Fame MMA, jak Marcin Najman, Mini Majk, Popek, Stifler, Marta Linkiewicz, czy Esmeralda Godlewska mogą co najwyżej uśmiechnąć się lekko patrząc na dane GUS. Oni w jeden wieczór, a w zasadzie w kilka minut potrafią zgarnąć tyle, na ile przeciętny Polak musi pracować kilka lat.

 Gwiazdy Fame MMA. 200 000 zł za 47 sekund

Informacje dotyczące honorariów gwiazd Fame MMA, które ujawnił kanał "Dla pieniędzy" zwykłych Polaków muszą zwalać z nóg. I tak, Marta Linkiewicz za 47-sekundową walkę, w której pokonała Esmeraldę Godlewską, miała zainkasować aż 200 tys. złotych. Inne gwiazdy Fame MMA mogą liczyć na podobne stawki.

Nie tylko Marta Linkiewicz może liczyć na gigantyczne zarobki. Takie inne  gwiazdy Fame MMA otrzymują bardzo wysokie honoraria. Marek "Lord Kruszwil" Kruszel i Aniela "Lil Masti" Bogusz. - Kruszel na wygranej walce z Mateuszem 'Mini Majkiem' Krzyżanowskim na gali Fame MMA 5 miał ponoć zarobił ok. 300 tys. złotych. Natomiast 'Lil Masti' na walce z 'Linkimaster' (Fame MMA 4) rekordowe 450 tys. złotych. Do takich informacji dotarł kanał "Dla Pieniędzy".

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem "bykowego"?
Godlewska vs Anastasiya - zapowiedź konferencji LIVE Super Expressu przed Punchdown 3
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze